Zisk bodu v úvodním kole umí nastartovat sebevědomí pro celý ročník. Platí to dvojnásob pro Čáslav, která se po postupu z divize poprvé představuje ve třetí lize. Právě jí se povedlo z hřiště v Brozanech odvézt bezbrankovou remízu, což je v pozici nováčka soutěže cenný výsledek. „Bereme to jako úspěch,“ shrnul po utkání trenér Čáslavi Roman Kučera.
Ve druhém předkole MOL cupu šlo o vyladění formy před startem nové sezony a generálku obou týmů. Ale především o to, kdo v prvním kole poháru vyzve druholigovou Duklu Praha. Tím vyvoleným jsou fotbalisté Vykáně, kteří se připravují na 4. ligu. Na svém hřišti porazili nováčka třetí ligy z Čáslavi. Zápas byl atraktivní a padlo v něm sedm gólů. Pro Čechii je to další dárek ke stoletému výročí založení klubu.
Takový výsledek určitě nečekali. Divizní Benešov byl soupeřem nováčka třetí ligy z Čáslavi v dalším přípravném utkání a právě třetiligový tým dostal za vyučenou. Hlavně proto, že mu nevyšel úvod utkání. Domácí fotbalisté dostali za osmnáct minut tři góly a jen stěží se dostávali zpět do utkání. Hostující fotbalisté byli podle trenéra Romana Kučery jasně lepší.
Velká obměna čáslavského kádru stále pokračuje, mužstvo prochází úplnou rekonstrukcí. V dalším přípravném zápase před startem sezony nováček třetí ligy prohrál na svém parádně přichystaném pažitu s rezervou pražských Bohemians vedenou legendou Daliborem Slezákem.
„V
utkání jsme zkoušeli nové rozestavení. Řada hráčů působila
na některých postech vůbec poprvé a nebylo to ono. Hosté nás
prakticky po celé utkání přehrávali v kombinaci. Sice jsme šli
do zápasu s úmyslem čekat na výstavbu
hry soupeře v hlubším
bloku, ale při zisku míče jsme jej v záložní řadě prakticky
pokaždé rychle ztráceli a vůbec jsme se nedostali k postupnému
útoku,“ uvedl asistent trenéra Jakub Svoboda, který na lavičce
zastoupil nemocného hlavního trenéra Romana Kučeru.
„V
zápase jsme si moc šancí nevytvořili. Prakticky
vše jsme
ale proměnili,“ ocenil
Svoboda produktivitu svého týmu. „První
branku dal z brejku
po přiťuknutí Turyny útočník Chábera. Druhou přidal z
pokutového kopu Peterka a třetí po chybě hostí v samostatném
úniku zakončující Ronovský,“ popisoval Svoboda.
„Šanci
zasáhnout do utkání dostali všichni hráči, co s námi nyní
trénují. Vítězství potěšilo, na
druhou stranu byl soupeř ale v utkání daleko lepší v kombinaci
než náš tým. Byl to
ovšem první
zápas, neděláme z něho vědu. Máme stále dostatek času vyladit
náš herní projev a principy, na kterých bychom chtěli v jarní
části sezóny stavět,“ uzavřel Jakub Svoboda.