BENÁTKY N/JČÁSLAV
2:2(0:1)
so 15. 1. 2022 10:00 @ UMT Brandýs nad Labem, Přípravné utkání

Čáslav na úvod zimního turnaje remizovala s Benátkami nad Jizerou

Fotbalisté Čáslavi vstoupili do zimního turnaje v Brandýse nad Labem zápasem s divizním soupeřem z Benátek nad Jizerou. Ačkoliv Čáslavští v utkání vedli, museli v závěru zápasu skóre dotahovat. O dělbě bodů pak rozhodl přesnou hlavičkou tři minuty před koncem zápasu Hejný.

Čáslav – Benátky n/J 2:2 (1:0)

Fotbalisty Čáslavi zastihl první poločas v dobrém rozpoložení. Hned v sedmé minutě křižným míčem za obranu našel Čuchal nabíhajícího Slavíka, který přihrál pod sebe na zakončujícího Schovance. Ten byl při pokusu faulován, ovšem míč se dostal ještě k Vilímovi, který jej s přehledem uklidil do sítě – 1:0. Benátky v prvním poločase zahrozily jedinkrát. Přímý kop z ideální pozice z hranice pokutového území ovšem zatřásl jen břevnem Bartákovy branky.

Po půlhodině hry znovu hrozili Čáslavští. Hejný nejprve zblízka těsně minul. Poté vyzval přesným centrem ke skórování Schovance. Jeho hlavička v gólové pozici ale mířila mimo tři tyče. Mezi tím ještě stihl po špatné rozehrávce gólmana Benátek minout prázdnou bránu Strnad.

V posledních minutách poločasu spálili čáslavští hráči dva samostatné úniky. Bašek branku přestřelil, Hejný v nájezdu těsně netrefil.

Litovat neproměněných příležitostí mohli fotbalisté Čáslavi hned po deseti minutách druhé půle. To Benátky zahrávaly pokutový kop a srovnaly skóre zápasu - 1:1. V 76. minutě Čáslav zaváhala při dlouhém nákopu soupeře a Benátky se dostaly dokonce do vedení - 1:2.

V posledních deseti minutách ovšem svěřenci trenéra Jakuba Svobody vyvinuli tlak na soupeře. Nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání po rohovém kopu, kdy se hlavou prosadil Hejný - 2:2. V samotném závěru Slavík naservíroval míč z trestného kopu ze strany na hlavu Richarda. Ten ale zblízka poslal míč centimetry vedle levé tyče.

„Na úvod přípravy se hrálo svižné utkání. Musím kluky pochválit za přístup k zápasu, snahu o konstruktivní rozehrávku a v závěru pak za touhu zápas alespoň zremizovat,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Doufám, že vytrváme v nastoleném trendu. Kluci se chtějí zlepšovat, a to je pro mne jako trenéra nejdůležitější,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 7. Vilím, 87. Hejný - 55. Bodlák (pen.), 76. Zedníček

Čáslav: Barták – Kurka (70. Vilím), Richard, Petrů, Slavík – Čuchal (55. Ronovský), Schovanec – Strnad (46. Konyvka), Bašek, Vilím (55. Kopp) – Hejný (55. Chábera, 80. Hejný). Trenér Jakub Svoboda.

Benátky: Straka (46. Jíra) – Komma, Slicho, Kopa, Zabilanský – Šimeček (46. Zedníček), Mansfeld (46. Outěřický), Vobořil, Zeman (46. Haba), Bodlák (60. Vydra) – Košek (46. M. Macek)

Foto a další video z utkání naleznete zde.

Ostatní foto: Václav Dastych st.