Fotbalová horečka v Čáslavi vrcholí. Poté, co si svěřenci trenéra Romana Kučery suverénním způsobem vybojovali postup do třetí nejvyšší soutěže, čeká je nyní jedna z nejatraktivnějších prověrek letní přípravy. V sobotu 25. července přivítají na domácím trávníku „béčko“ pražských Bohemians.
Až patnáct minut před koncem přípravného zápasu s třetiligovým Meteorem Praha přišli fotbalisté Čáslavi o vítězství, ke kterému je přiblížil svou trefou novic Šimon. Hostující tým ale dokázal na trávníku v Chotusicích z pokutového kopu srovnat. Nováček třetí nejvyšší soutěže opět představil celou řadu nováčků, kteří se uchází o místo v sestavě čáslavského celku.
Sezona čáslavských fotbalistů byla velice úspěšná. Mužstvo vyhrálo 4. ligu (divize) ve skupině C a postoupilo do třetí nejvyšší soutěže. A to je obrovský úspěch i vzhledem k tomu, že Čáslav postoupila o patro výš podruhé za sebou. Trenér Roman Kučera zhodnotil sezonu a nastínil chystané změny v kádru. Ty by měly být opět poněkud rozsáhlé. Kdo už v týmu skončil?
Fotbalisté FK Čáslav si minulý víkend zajistili postup do 3. ligy a oslavy nyní pokračují na domácím stadionu. V neděli 31. května od 17:00 přivítá A-tým na stadionu Pod Hrádkem celek Vysokého Mýta. Součástí utkání bude také tradiční celoklubová akce FANDÍME SPOLEČNĚ.
Čáslav – Fotbalisté Čáslavi v šestém kole divizní skupiny C přivítali na domácím stadionu celek Náchoda. Hosty v zápase v Čáslavi vedl bývalý trenér Sparty Praha Václav Kotal. Jeho svěřenci v prvním poločase zahodili dvě velmi dobré příležitosti ke skórování, což Čáslavští ve druhém dějství tvrdě potrestali.
„Před zápasem jsme si říkali, že souboj s Náchodem bude o jedné, dvou vstřelených brankách. To se ve finále potvrdilo a jsme rádi, že jsme skórovali právě my,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Po čtrnáctidenní pauze nám vůbec nevyšel první poločas zápasu. Hosté byli daleko nebezpečnější a ve dvou velkých šancích nás podržel brankář Vyhnánek. My jsme byli hodně zbrklí, nepřesní, unáhlení. Většina našich hráčů se prvním poločasem protrápila. Naštěstí jsme neinkasovali,“ konstatoval Svoboda.
Největší příležitost domácích ke skórování měl po čtvrthodině hry Ronovský, který po rohovém kopu hlavičkoval do břevna.
„Ve druhém poločase se hrálo vyrovnané utkání s tím, že my jsme byli před brankou soupeře nebezpečnější. Pomohl nám úvodní gól, kdy jsme po dobrém napadání šli do brejkové situace. Kamil Petrů pak obešel i brankáře a z úhlu poslal míč do brány,“ popisoval trenér Čáslavi.
O chvíli později přišla největší šance Náchoda na srovnání výsledku, když střela ze střední vzdálenosti trefila tyč branky Čáslavi.
„Po pěkné akci se v šanci ocitl Hannich, kterého vychytal brankář. Po dalším centru ze strany hlavičkoval Bašek do břevna. Následný průnik Macha zastavili v poslední chvíli obránci soupeře,“ rekapituloval Jakub Svoboda důležité momenty.
„Klid nám dodala branka v závěru zápasu, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Ronovský,“ řekl Svoboda.
Čáslav figuruje po pěti odehraných zápasech v popředí tabulky. „Úvod soutěže nám vyšel nad plán. Vítězství s Náchodem je pro nás velmi cenné. Máme před sebou v příštích čtrnácti dnech tři těžké zápasy, kdy jedeme do Poříčan, Velkých Hamrů a doma hostíme lídra tabulky z Vysokého Mýta. Uvidíme, jak na tom budeme v tabulce po těchto utkáních,“ brzdil Svoboda přehnaný optimismus.