SK KosmonosyČÁSLAV
so 18. 6. 2022 10:30 @ Kosmonosy, Fortuna Divize C, 30. kolo
393_20220620_094814.jpg

Čáslav na závěr sezóny přivezla bod z Kosmos a zraněného Hannicha

Fotbalisté Čáslavi v posledním kole letošní divizní sezóny svedli přímý souboj o čtvrtou příčku tabulky. Na hřišti Kosmonos potřebovali svěřenci trenéra Jakuba Svobody zvítězit. To se jim nakonec v divoké zápase nepovedlo. Při remíze čtvrtá příčka připadla domácím, kteří mají lepší bilanci vstřelených a obdržených branek.

Kosmonosy – Čáslav 4:4 (1:1)

„Kalich hořkosti v rámci zraněných hráčů jsme si v této sezóně vypili do dna. Během sezóny nám kvůli zranění kolene vypadli prakticky tři hráči ze základní sestavy. V posledním zápase se k tomu přidal Hannich, jenž při střele, po které padla, upadl na zem a následně jsme jej museli odnést ze hřiště. Bohužel to opět vypadá na vážnější problém s kolenem,“ povzdychl si trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Byť jsme se dostali v prvním poločase do vedení, domácí byli lepším týmem. Díky jejich střelecké nemohoucnosti a skvělým zákrokům Bartáka jsme několik šancí přežili. Paradoxně jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Baška vychytal brankář Hartych. Těšně před poločasem jsme chybovali v komunikaci a domácí se snadno dostali k vyrovnání,“ litoval trenér Čáslavi.

„Po pěkné akci jsme ihned po změně stran inkasovali, poté domácí přidali třetí šťastnou branku, kdy se jim míč odrazil přímo na kopačku po zásahu našeho obránce. Následně snížil pěknou ranou na vzdálenější tyč Hannich. Bohužel domácí po našem nedůrazu opět odskočili na rozdíl dvou branek. My jsme ale nesložili zbraně. Nejprve proměnil samostatný únik Vilím, poté byl v dalším sólovým nájezdu podražen Chábera a pokutový kop s přehledem zakončil Vančura,“ popisoval Svoboda.

„V závěrečných deseti minutách jsme vrhli všechny síly do útoku, ale zvrátit skóre v náš prospěch se již nepodařilo,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 44. Fabián, 46. Kohout, 61. a 72. Mulligan – 4. Vančura, 65. Hannich, 74. Vilím, 83. pok. kop Vančura.

Rozhodčí: Martínek – Havel, Bahník. Žluté karty: Smetana, Fabián, Kohout, Marek – Bašek, Slavík, Chábera. Diváků: 170.

Kosmonosy: Hartych – Podzimek, Smetana, Žižka, Mašek, Fabián, Kohout (79. Motyčka), Marek, Mulligan (79. Šimáček), Kubelka, Šulc (79. Maryška). Trenér Michal Mašek.

Čáslav: Barták – Konyvka (79. Dastych), Schovanec, Petrů (87. Fišr), Slavík (46. Strnad) – Čuchal (87. Kubín), Vančura – Vilím, Bašek, Hannich (66. Chábera – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNI NALEZNETE ZDE!