TJ Jiskra Ústí nad OrlicíČÁSLAV
so 26. 8. 2023 17:00 @ Ústí nad Orlicí / tráva, Fortuna Divize C, 4. kolo
857_20230827_072456.jpg

Čáslav neměla v Ústí n/O nárok, taktovky zápasu se ujal sudí Lukáš Machýček

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zavítali do Ústí nad Orlicí. O tom, že Čáslav čeká horká půda, mluvil v předzápasovém rozhovoru trenér Jakub Svoboda. Ovšem to ještě netušil, že jeho slova se naplní prakticky do puntíku.

Ústí nad Orlicí – Čáslav 2:0 (1:0)

Tak v Ústí nad Orlicí je tradičně pro hostující tým obrovsky nepřátelské prostředí, které je pokaždé za hranou sportovního klání,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Dle mého názoru bylo utkání značným způsobem ovlivněno výkonem hlavního rozhodčího, který domácím doslova daroval dvě standardní situace z hranice velkého vápna, které domácí proměnili. V prvním případě jsme navíc dostali hned v 19. minutě naprosto vymyšlenou červenou kartu, kdy sice hráč domácích byl v lehkém kontaktu s naším obráncem Pecou, ale míč si ukopl, následně chvíli ještě běžel a skluzem zajel do brankáře Vyhnánka. Rozhodčí Machýček vzápětí vytáhl žlutou kartu, což jsme si původně mysleli, že je pro domácího útočníka za nevybíravý skluz do našeho brankáře, ovšem okamžitě ji dal do kapsy a vytáhl červenou kartu, kterou ukázal obránci Pecovi. Ze záznamu z utkání je vše patrné, a určitě proti červené kartě podáme protest,“ sdělil trenér Čáslavi.

„De facto od třetí minuty, kdy se nepískaly dva naprosto jasné fauly na naše hráče, tak bylo jasné, jak je nastavený metr. Bylo otázkou času, kdy nás domácí tým z něčeho, co jim bude nabídnuto, potrestá,“ prozradil.

„Musím ale smeknout před hráči, odvedli solidní výkon. V samotném utkání jsme nepropadli. Měli jsme pasáže, kdy jsme drželi míč více než soupeř. Zejména úvodních patnáct minut druhého poločasu, do inkriminované standardní situace, jsme byli možná lepším týmem. Šanci měl Chábera po centru Hannicha, ale mířil těsně mimo. Jinak jsme vyjma střely Čuchala nebyli moc pro branku soupeře nebezpeční. Máme problémy se prosadit kombinací na polovině soupeře. Domácí, ačkoliv hráli skoro celý zápas v početní výhodě, tak hráli v bloku a čekali na naše ztráty,“ popisoval Svoboda dění na hřišti.

„Celé utkání ale devalvuje to, že jsme museli od začátku zápasu řešit výroky pana Machýčka, které byly namířeny proti našemu týmu. Navíc jsem měl v poločase od kluků informaci, že z hlavního sudího je na hřišti cítit alkohol, o čemž jsem se u postranní čáry ve druhém poločase osobně přesvědčil, stejně tak i v kabině rozhodčích po utkání, kdy jsem tam byl jako vedoucí týmu. Bohužel, výsledek zápasu v Ústí byl předem daný. My jsme jsme strávili 10 hodin na parádním výjezdu. Pokud se přístup některých lidí ve fotbalovém prostředí nezmění, tak je to boj s větrnými mlýny,“ hlesl čáslavský lodivod.

Klukům bych chtěl ještě jednou poděkovat, že udrželi nervy na uzdě a utkání se ctí odehráli. Naše sezóna není o zápase v Ústí, my se musíme zaměřit hned na další domácí utkání s týmem Dobrovic a pokusit se získat další tři body,“ uzavřel.

Branky: 21. Stránský, 61. Bednář.

Rozhodčí: Machýček – Štefan, Adámek. Červená karta: 19. Peca (Č). Žluté karty: Čuchal, Hajník. Diváků: 250.

Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Bednář (81. Mikulecký), Tichý (68. Hynek), Chleboun, Špatenka, Langer (81. Kozák), Souček, Stránský, Sokol (38. Faltus), Hrnčíř, Hynek (68. Tchanturia). Trenér Vladimír Chudý.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Mráz, Hajník, Peca – Ráliš, Čuchal (61. Junek) – Chábera (72. Mach), Štichauer, Hannich (61. Kraj) – Ronovský (61 Bašek). Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!