FK LETOHRADČÁSLAV
so 9. 9. 2023 17:00 @ Letohrad / tráva, Fortuna Divize C, 6. kolo
891_20230910_074517.jpg

Čáslav podlehla Letohradu tím nejtěsnějším rozdílem

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zavítali do Letohradu. Na půdě celku, který do té doby nebodoval a ani neskóroval, hodlali svěřenci trenéra Jakuba Svobody získat další body do tabulky. Bohužel v zápase doplatili na mizernou koncovku. Domácí po centrovaném míči ze strany a nedůrazu při bránění v pokutovém území rozhodli čtvrt hodiny před koncem o svém těsném vítězství.

Letohrad – Čáslav 1:0 (0:0)

„Téměř sezónu a půl jezdíme na hřiště soupeřů prakticky na výlety bez pořádného bodového zisku. To jsme konečně hodlali změnit v Letohradě. Bohužel jsme doplatili na to, že jsme spálili šance a v závěru zápasu jsme vyrobili chybu v obraně, kdy jsme domácí pustili do centru do pokutového území, kde jsme v souboji jeden na jednoho opět trestuhodně propadli,“ litoval po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Body na venkovních hřištích nás stojí naše nedůslednost a laxnost při bránění. Je to ohromná škoda, protože jak z Letohradu, tak z Chrudimi jsme si měli body přivést. Takto jsme na nule a musíme bodové zisky honit na domácí půdě,“ konstatoval Svoboda.

„Do zápasu v Letohradě jsme vstoupili tradičně špatně. Hned ve druhé chybě jsme znovu hrubkou v rozehrávce nabídli domácím brejk, který skončil střelou těsně mimo tři tyče. V prvním poločase tam měli domácí ještě tři střely zpoza vápna. Dvě chytil Vyhnánek, jedna šla mimo,“ rekapituloval Svoboda a navázal: „My jsme se dostávali do zápasu pozvolna. Nakonec jsme ale v prvním poločase zazdili dvě šance. Střelu Ronovského na přední tyč vyrazil domácí gólman. Ráliš po standardní situaci zazdil obrovskou šanci, kdy hlavičkoval osamocen z blízka do brány, bohužel ji minul,“ kroutil hlavou čáslavský trenér.

„Ve druhém poločase jsme na můj vkus moc zjednodušili hru, kdy jsme prakticky jen nakopávali dlouhé míče a snažili se sebrat odražený balón. Domácí se více snažili o kombinaci, ale na naší půlce byli také často nepřesní. Za stavu nula nula jsme pak zazdili dvě obrovské šance. Nejprve na zadní tyči střílel po centru osamocený Štichauer. Jeho pokus domácí brankář s pomocí tyče vytěsnil z brány. O chvíli později Štichauer vymíchal domácí obranu, nabídl míč do ideální pozice Čuchali, který ovšem trefil jednoho z domácích obránců,“ popisoval Svoboda.

„V závěru nás domácí potrestali po centrovaném míči do vápna, kdy si jejich hráč ještě stihl míč zpracovat a uklidit ho za Vyhnánka. Poté jsme se vrhli do útočení a domácí do naší otevřené obrany podnikli dva brejky, oba skončily mimo. My jsme měli šanci Ronovským po rohu a Hannich šel ze strany sám na brankáře, ale trefil jen jeho náruč. Navíc jsme se v závěru už nezmohli,“ litoval.

„Je to obrovská škoda. Dostat se v takovém zápase do vedení, věřím, že bychom mohli dokráčet pro tři body. Takhle opět jedeme s prázdnou. Nezbývá nám než v dalším domácím utkání porazit Kosmonosy,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branka: 76. Lorenc.

Rozhodčí: Jirák – Linhart, Barcuch. Žluté karty: Macek, Václavek, Chládek – Ráliš, Hannich. Diváků: 100.

Letohrad: Martinovský – Kail, Macek, Hiller (66. Lorenc), Štěpán, Václavek, Nágl, Kabourek (88. Kadlec), Zbudil (66. Knespl), Jiránek, Chládek (75. Chládek).

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Ráliš, Mráz, Konyvka (83. Peca) – Čuchal, Junek – Kraj (79. Mach), Štichauer, Hannich – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.