Související zápas

FK Čáslav
ČÁSLAVFC Horky nad Jizerou
4:0
ne 22. 5. 2022 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 26. kolo
9_1630478642.jpg
343_20220523_105210.jpg

Čáslav poslala Horky n/J na dno tabulky, hattrickem se blýskl Ronovský

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali Horky nad Jizerou. Soupeř bojující o záchranu v soutěži nakonec utrpěl v Čáslavi debakl, když si z Vodrant odvezl čtyři branky. Druhým hattrickem v jarní části sezóny se blýskl domácí útočník Adam Ronovský.

Čáslav – Horky n/J 4:0 (3:0)

Domácí v posledních zápasech řeší problémy se složením týmu. Tentokrát nebyla k dispozici zkušená stoperská dvojice Mráz – Petrů, a tak se ve středu obrany objevil záložník Schovanec a útočník Hejný. „Do zápasu jsme šli s jedenácti zdravými hráči. Kompletní lavička odehrála v sobotu celý zápas za béčko, jen Honza Strnad neměl v nohách sobotní zátěž,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Museli jsme trochu experimentovat. Postavili jsme novou stoperskou dvojici, která svoji úlohu zvládla,“ řekl trenér Čáslavi.

Bohužel na začátku druhého poločasu se zranil Hejný, takže jsme museli opět přeskupit řady. Takový Honza Hannich vyměnil za utkání tři posty. Začínal na křídle, po pauze jsme jej vyslali na hrot a po nuceném střídání Hejného jsme z něj udělali stopera,“ popisoval Svoboda zápasové peripetie.

„V prvním poločase se hrála vcelku otevřená partiie. Soupeřovy šance pochytal brankář Barták. My jsme naopak hosty trestali. Navíc jsme dali dvě pěkné branky, jednu nám hosté darovali,“ uvedl trenér Čáslavi.

„Ve druhém poločase jsme po dlouhém autu vstřelili čtvrtý gól. V závěru jsme chodili do otevřené obrany, škoda, že jsme si s brejky nedokázali poradit lépe. Naše řešení v těchto situacích bylo nepřesné,“ mrzelo Svobodu.

„Máme ale další vítězství. Kluci zápas zvládli, jsme rádi za to, že jsme udrželi čtvrtou příčku v tabulce. Máme opět týden na to, dát se zdravotně dohromady,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 6., 38. a 43. Ronovský, 65. Slavík.

Rozhodčí: Klír – Drábek, Schmeiser. Žluté karty: Livora. Diváků: 190.

Čáslav: Barták – Kurka, Schovanec, Hejný (54. Chábera), Konyvka (73. Vilím) – Vančura (46. Strnad), Čuchal – Slavík, Bašek, Hannich – Ronovský (79. Tůma). Trenér Jakub Svoboda.

Horky n/J: Fülöp – Foungala, Kamlach (76. Pecháček), Pánek (76. Horák), Livora (46. Dudla), Bičiště (6. Prokorát), Madi, Bílek (46. Plucha), Tarasiuk, Šlehofer, Tsykalo. Trenér Aleš Dočkal.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!