FK DobroviceČÁSLAV
so 8. 10. 2022 16:00 @ Dobrovice, Fortuna Divize C, 10. kolo
541_20221009_090001.jpg

Čáslav potopily v Dobrovici kontroverzní branky a individuální chyby!

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zavítali do Dobrovice na Mladoboleslavsko. Hosté v utkání nebyli horším týmem, ovšem směsice kontroverzních branek a hrubých individuálních chyb přisoudila tři body domácím.

Dobrovice – Čáslav 5:2 (2:1)

„Domácí v úvodu zápasu čekali, s čím na ně vlétneme. Drželi jsme míč, kombinovali, ovšem první návštěva domácích na naší polovině skončila standardní situací. Po jejím zahrání brankář Vyhnánek při boxování míče zboural oba naše stopery, kteří zůstali ležet na zemi. Domácí toho dokonale využili, kdy nám ale po zblokované střele rychle vrátili centrem míč zpět do vápna, kde v prostoru chybějících dvou našich stoperů skórovali na jedna nula,“ popisoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Vzápětí při rozehrávce chybuje brankář Vyhnánek, který míč předloží na vápně soupeři a domácí bez práce dostanou od nás zadarmo dvougólový polštář,“ kroutil hlavou Svoboda.

„Poté nám deset minut trvalo, než jsme se z těchto dvou facek dostali. Následně Hajník nastřelil břevno. Po rychlé akci z pravé strany a centru Junka se se štěstím prosadil Ronovský, jehož ránu si do vlastní sítě ještě usměrnil domácí Novák,“ rekapituloval Svoboda.

Do druhého poločasu jsme si věřili, že zápas dokážeme zvrátit. Domácím jsme branky darovali. Bohužel hned po změně stran výsledek dle mého názoru ovlivnil pomezní rozhodčí a hlavní sudí. Nejprve pomezní sudí přehlédl aut. Z této akce pak následoval centr, při kterém ve snaze odehrát míč si nastřelil vlastní ruku stoper Petrů. Mám za to, že v pravidlech je uvedeno, že tato hra rukou se netrestá. Bohužel, hlavní sudí odpískal pokutový kop a domácí vedli opět o dvě branky,“ uvedl trenér Čáslavi. „Nesložili jsme zbraně, po další akci centroval Ronovský a na zadní tyči číhající Junek hlavou snížil.“

Bohužel jsme v dalších minutách nebyli trpěliví při rozehrávce. Často jsme volili dlouhý míč, místo postupného útoku a pořádně jsme se nedostali do šance. Dvakrát jsme sice střelili z hranice velkého vápna, ovšem pokaždé těsně mimo,“ mrzelo Jakuba Svoboda.

„Nakonec patnáct minut před koncem přišel odkop domácím pod tlakem. Za našimi obránci se po něm ocitl hráč domácím a ten přehodil vybíhajícího Vyhnánka. Protesty týkající se ofsajdového postavení byly marné,“ sdělil Jakub Svoboda.

„Takto inkasované branky by otřásly i se zkušenějším mančaftem, takže v závěru domácím narostla křídla, a nakonec nás potrestali ještě jednou brankou.“

Je alarmující, jakým způsobem jsme schopni inkasovat čtyři branky, které rozhodnou o osudu zápasu. Naše výkony měly stoupající tendenci, čemuž jsme dali opět lacinými brankami v Dobrovici na frak. Musíme hráče připravit psychicky do dalšího zápasu s Brandýsem, který se bude opakovat již tuto středu. Máme před sebou posledních šest kol, hrajeme čtyřikrát doma, ve hře je ještě osmnáct bodů a my se jich pokusíme získat co nejvíce,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 10. Marek Sedláček, 17. a 50. pok. kop Michal Sedláček, 78. a 89. Herzán – 38. vlastní, 54. Junek.

Rozhodčí: Bahník – Milner, Nejedlo. Žluté karty: Kohout, Horák – Čuchal, Ronovský, Petrů. Diváků: 155.

Dobrovice: Bartoš – Novák, Sedláček, Pečínka, Bičiště, Kohout (80. Kučera), Bora (62. Kocourek), Horák, Klain (80. Tomíček), Sedláček (71. Král), Volf (62. Herzán). Trenér Ondřej Murárik.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů, Konyvka – Junek, Vančura (71. Bašek), Čuchal (46. Vocel), Slavík – Ronovský – Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!