9_1630478642.jpg
4_20210824_132054.png

Čáslav před startem nové divizní sezóny posílila o dva hráče z FK Pardubice

Fotbalisté Čáslavi mají za sebou letní přípravné období a již vyhlížejí start nové divizní sezóny. Oproti loňskému nedohranému ročníku doznal kádr trenérů Jakuba Svobody a Petera Mráze řady změn. Soupiska A-týmu pro podzimní část divizní soutěže čítá čtyřiadvacet jmen, z toho na ní figuruje hned deset nových hráčů.

„Může se zdát, že máme na soupisce áčka až příliš hráčů. Nicméně v Čáslavi máme ještě B-tým a po zkušenostech z loňské sezóny, kdy jsme v sedmém kole vlivem zranění, covidu a dalších okolností museli do zápasu s Vysokým Mýtem nasadit hned tři dorostence, jsme se rozhodli pro tvorbu širokého kádru i pro tuto sezónu,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Věřím, že jsme kostru týmu vhodně doplnili. Posílili jsme na brankářském postu, kdy po delší době opět disponujeme dvěma naprosto vyrovnanými gólmany. Do hry se vrací zkušení matadoři Mráz s Vančurou, přivedli jsme dva nadějné hráče z pardubické rezervy, skvěle se jeví i trojice hráčů, které jsme do týmu zařadili z našeho staršího dorostu,“ vypočítával Svoboda.

Čáslavskému týmu ovšem zápasy letní přípravy výsledkově příliš nevyšly. „Sehráli jsme osm přípravných zápasů, převážně se soupeři z vyšších soutěží. Vyhráli jsme pouze třikrát. Utkání pro nás byla skvělou školou a věřím, že z této konfrontace budeme těžit v mistrovských zápasech, řekl trenér Čáslavi.

Čáslav zahájí novou divizní sezónu již tuto neděli, kdy se představí od 17 hodin na půdě FC Hlinsko: „S Hlinskem máme pasivní bilanci, není to náš oblíbený soupeř,“ připomněl Svoboda a navázal: „Chceme to ovšem tuto neděli zlomit, hodláme sezónu dobře odstartovat a pokusíme se získat všechny tři body,“ konstatoval odhodlaně.

Jaké cíle si fotbalisté Čáslavi dávají před touto sezónou? „Cíle jsou podobné jako v loňské sezóně. Rádi bychom se pohybovali v horní polovině tabulky. Hráli atraktivní fotbal, který bude diváky bavit a i nadále budeme dáva t prostor našim odchovancům,“ uzavřel Jakub Svoboda.

První domácí zápas sehrají čáslavští fotbalisté na stadionu Pod Hrádkem v neděli 8. srpna od 17:00 hod. proti Sokolu Libiš.

Soupiska FK Čáslav – divize C, podzim 2021

Brankáři: Vyhnánek David, Barták Ondřej.

Obránci: Mráz Peter, Richard Radek, Eisner Dominik, Kurka Miroslav, Petrů Kamil, Slavík Václav, Mach Lukáš.

Záložníci: Bašek Václav, Čuchal Jiří, Vančura Jakub, Havrda Tomáš, Kopp Tomáš, Kulhánek Jakub, Schovanec Kryštof, Strnad Jan, Vilím Jan, Král Michal, Hannich Jan.

Útočníci: Hejný Karel, Ronovský Adam, Chábera Aleš, Tůma David.

Realizační tým – hlavní trenér: Jakub Svoboda, asistent trenéra: Peter Mráz, trenér brankářů: David Čermák, vedoucí týmu/masér: Bohuslav Sladký.

Příchody:

Vyhnánek – přestup z Pardubic

Eisner – přestup Řečany n/L

Slavík – hostování z Pardubic

Havrda – přestup z Vrdů

Kulhánek – přestup z Kutné Hory

Mach – přestup Choltice

Schovanec – příchod z U19

Chábera – příchod z U19

Tůma – příchod z U19

Vilím – hostování z Pardubic

Odchody:

Š. Váňa – přesun do B

Šmejda – ukončeno hostování

Netušil – ukončeno hostování

Trekoval – přesun do B

Klepal – přesun do B

Čáp – přesun do B

Mlynka – přestup do Rakouska

Jelínek – přerušení fotbalové kariéry

M. Svoboda – přestup do Vrdů

Beran – přesun do B

Kovařík – přesun do B

Dastych – přesun do B

Kořínek – ukončení hráčské kariéry