MFK Chrudim BČÁSLAV
ne 13. 8. 2023 16:00 @ Novoměstská tráva, Fortuna Divize C, 2. kolo
844_20230813_204901.jpg

Čáslav přišla o bodový zisk z Chrudimi pět minut před koncem

Fotbalisté Čáslavi vstoupili do nové divizní sezóny zápasem na půdě rezervy druholigové Chrudimi. Ačkoliv v souhrnu utkání měli Čáslavští více ze hry, díky proměněným standardním situacím se z vítězství nakonec radují domácí.

Chrudim B – Čáslav 3:2 (1:0)

„Prohra, která mě strašně mrzí. Tentokrát jsme si ze soupeřova hřiště měli přivést alespoň bod, ale neuhlídali jsme dvě standardní situace a nemáme nic,“ litoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „Do zápasu jsme vstoupili katastrofálně. Ve třetí minutě mohlo být po utkání. V první jsme totiž po zbytečném rohu zapomněli na hráče domácích na zadní tyči a prohrávali jsme. Ve třetí jsme vyrobili hrubku na středu hřiště a Vyhnánek musel zlikvidovat sólový nájezd domácího hráče,“ popisoval Svoboda krušné chvíle z úvodu zápasu.

„Nicméně poté jsme se dostali do hry a po celý první poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem, byť nás domácí z brejkových situací zlobili. Nicméně Hannich neproměnil sólový únik. Hajník měl po standardních situacích dvě obrovské šance. Petrů rovněž. Spoustu akcí z pravé strany jsme bohužel nedokázali usměrnit mezi tři tyče, případně je domácí s vypětím všech sil zblokovali. Obrovská škoda, že jsme nedokázali tlak přetavit ve vyrovnávací branku,“ mrzelo jej.

„Ve druhém poločase domácí začali více napadat naší rozehrávku a hrálo se vyrovnané střetnutí. Dokázali jsme Hannichem srovnat, ovšem domácí po rychlé akci a odskočení útočníka v pokutovém území od našeho obránce, který šel nepochopitelně bránit místo Vyhnánka do branky, opět vedli. Sedm minut před koncem jsme se ze standardní situace dočkali znovu vyrovnání. Prakticky hned z rozehrávky jsme vyrobili dětinskou chybou aut, následně přímý kop a opět jsme nedokázali pohlídat standardku domácích, kteří tak rozhodli o svém vítězství,“ kroutil Svoboda hlavou.

„Těžko se mi prohra kouše. Od první minuty honíme výsledek, ale pokud hráči nejsou schopni osobně ubránit dvě standardky soupeře, tak budeme těžko dělat body. Nadřeme se na každý gól, venku dáme nakonec dva, ale nezodpovědnost hráčů při bránění nás srazila do kolen. Pominuli fakt, že situaci před vytvořením zbytečné standardky byly naprosto banální a hráči udělali fatální chyby. V dalších utkáních se toho musíme vyvarovat, v mezihře se již kvalitativně zvedáme. Soutěž bude opět vyrovnaná a každý bod se bude počítat,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 2. Látal, 68. a 85. Hájek – 53. Hannich, 83. Chábera.

Rozhodčí: Štípek – Adámek, Hes. Žluté karty: Vrána, Hájek, Vácha, Hruška – Bašek, Čuchal. Diváků: 223.

Chrudim B: Tlustý – Vondrouš, Sedlák, T. Tlustý (74. Pešek), M. Holub (46. Zvolánek), Látal (66. Hruška), Nykodým (66. Novák), Vrána, Hájek, Holub (91. Holeček), Vácha. Trenér Jan Zvolánek.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů (81. Peca), Mach (46. Konyvka) – Junek, Ráliš – Kraj, Bašek (46. Štichauer), Hannich – Ronovský (74. Čuchal). Trenér Jakub Svoboda.