ČÁSLAVSokol Živanice
so 9. 7. 2022 10:00 @ Hřiště SK Malešov, Přípravné utkání
134_20240402_113116.jpg
417_20220709_144919.jpg

Čáslav přišla o vítězství s Živanicemi dvěma brankami v poslední desetiminutovce

Fotbalisté Čáslavi v úvodním přípravném utkání na novou divizní sezónu změřili své síly s třetiligovými Živanicemi. Čáslavští dlouho sahali po skvělém výsledku s třetím týmem minulé třetiligové sezóny, ovšem dvě branky v poslední desetiminutovce nakonec otočily skóre ve prospěch Živanic.

Čáslav – Živanice 1:2 (0:0)

Trenér Čáslavi Jakub Svoboda do zápasu postavil opět velmi mladou sestavu, když věkový průměr základní jedenáctky činil 21,5 let. „Do zápasu nezasáhli matadoři Vančura s Mrázem, Chábera je na dovolené, Hejný doléčuje zranění lýtka, Dudla ještě bere antibiotika,“ vypočítával absence čáslavský trenér.

První poločas zápasu měl velmi dobré tempo. Na obou stranách byly k vidění šance ke skórování. O trošku více jich sice měly Živanice, i tak si ale myslím, že jsme sehráli relativně povedený první poločas. Branku mohli vstřelil Vocel, nebo Slavík. Jeden ovšem přestřelil a druhý vyprášil brankáři rukavice,“ popisoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Snažili jsme se o konstruktivní rozehrávku, vysoký presink soupeře. V některých fázích hry se nám to i dařilo. Je ale na čem pracovat,“ řekl Svoboda.

Prvních patnáct minut druhého poločasu jsme měli také dobrých. Obrovskou šanci po chybě gólmana hostí spálil Vocel. Nakonec jsme se dočkali branky po hezké akci na pravé straně. Následně centroval Slavík a osamocený Ronovský nás poslal do vedení,“ rekapituloval Svoboda a pokračoval: „Posledních dvacet minut zápasu ale nebylo z naší strany moc dobrých. Soupeře jsme pouštěli do centrovaných míčů ze strany a nedokázali jsme osobně pohlídat náběhu hráčů soupeře. Nějaké šance pochytal brankář Barták. Nakonec ale hosté v závěru dvakrát udeřili a skóre otočili,“ řekl trenér Čáslavi.

Škoda, že se nám nepodařilo zápas dohrát do remízy. Nic se ale neděje. Jsme rádi, že se nikdo nezranil. Všichni hráči mohou pokračovat v tréninkovém procesu, a to je jen dobře. Teď je třeba dobře zregenerovat, protože nás čeká týden plný fotbalu, kdy v příštím týdnu absolvujeme dva zápasy a tři tréninkové jednotky,“ předeslal Jakub Svoboda a dodal: „Zároveň bych chtěl poděkovat klubu SK Malešov za skvěle připravené hřiště a výborné podmínky pro přátelské utkání. Klobouk dolů,“ uzavřel.

Branky: 65. Ronovský – 82. a 87.

Čáslav I. poločas: Vyhnánek – Kurka, Hajník, Schovanec, Konyvka – Čuchal, Bašek – Vilím, Vocel, Slavík – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Čáslav II. poločas: Barták – Dastych, Hajník, Petrů, Konyvka – Čuchal (75. Bašek), Schovanec – Vilím (67. Vávra), Vocel (67. Špičák), Slavík – Ronovský (75. Tůma). Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!