ČÁSLAVFK Brandýs n.L.
4:0
st 12. 10. 2022 16:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 8. kolo

Čáslav rozhodla zápas s Brandýsem za 18 minut! Hattrick vstřelil Karel Hejný

Opakovaný zápas Čáslavi s Brandýsem nad Labem přinesl v prvním poločase podobný scénář. Domácí se třemi zásahy dostali do pohodlného náskoku. Ve druhém poločase navíc útočník Karel Hejný zkompletoval po samostatném úniku hattrick a Čáslav svého soka zdolala přesvědčivě 4:0!

Čáslav – Brandýs n/L 4:0 (3:0)

Čáslavští vlétli to utkání fantasticky. Hned v první minutě musel brankář hostí Fiala řešit dvě ošemetné střely. V 9. minutě se již domácí radovali, kdy si na roh Slavíka naskočil Hejný – 1:0. O chvíli později šli čáslavští fotbalisté do brejkové situace tři na jednoho, přihrávku Vančury ovšem na poslední chvíli zblokoval hostující obránce na roh. V 16. minutě navedl Junek míč na střed, posunul jej do strany na Ronovského, který přesným centrem za obranu našel Hejného, jenž míč po zpracování napálil od břevna do sítě – 2:0. Prakticky vzápětí Junek kolmou přihrávkou do vápna našel Vančuru, jehož přihrávku si jeden z hostujících obránců tečoval do vlastní branky – 3:0.

Domácí pak přeji jen polevili. Do několika zakončení se dostali hosté, ale trestný kop Folwarcznyho, či střely Pluchy a Maláka branku domácích neohrozili.

Hned po změně stran se skvělým zákrokem blýskl Vyhnánek, který vytěsnil na roh nebezpečnou střelu Maláka. Hosté ve druhém dějství působili aktivnějším dojmem, domácí vědomi si tříbrankového polštáře se do útočení tolik nehnali. V 60. minutě rychle rozehrál aut Junek, který míč hodil na osamoceného Hejného, jenž si tváří v tvář gólmanovi Fialovi věděl rady – 4:0. Hosté v samotném závěru spálili jednu vyloženou příležitost. Domácí v posledních minutách dvakrát mířili také těsně vedle, a tak se již skóre nezměnilo.

„Sehráli jsme parádních dvacet minut. Tam bylo všechno, nasazení, šance, branky. Od nás to byl skvělý výkon. Po tříbrankovém vedení jsme ale zbytečně nechali iniciativu na straně hostí,“ mrzelo trenéra Čáslavi Jakuba Svobodu. „Místo toho, abychom využili nabytého sebevědomí ze tří vstřelených branek, kupili jsme řadu nepřesností a nehráli jsme moc dobře,“ všiml si.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Kombinovali spíše hosté. My jsme moc povedených akcí v útočné fázi nepředvedli. Nakonec jsme dali branku po rychlém autu,“ popisoval Svoboda a navázal: „Jsme rádi za zisk tří bodů a povedený vstup do zápasu. Pokud chceme pomýšlet na další tři body z utkání s Letohradem, musíme ve všem ostatním přidat,“ uzavřel Svoboda.

Branky: 9., 16. a 60. Hejný, 18. Vančura.

Rozhodčí: Mach – Fojtík, Jansa. Žluté karty: Ronovský, Petrů, Hajník – Hrčka, Malák, Nykodým. Diváků: 180.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů, Slavík (83. Nykodým) – Junek (83. Konyvka), Vančura (73. Vocel), Čuchal (62. Bašek), Chábera (73. Vilím) – Ronovský – Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

Brandýs: Fiala – Stross (46. Honcharenko), Janovský, Hrčka (77. Fabián), Temelkovski (68. Šmejkal), Folwarczny, Zamazal (31. Dosoudil), Jahoda (77. Nykodým), Malák, Reisinger, Plucha. Trenér Petr Hejno.