9_20210824_152904.jpg

Čáslav se chystá na Benátky, které vede Radim Truksa

Fotbalisté Čáslavi ve třetím kole divizní skupiny C zavítají do Benátek nad Jizerou. Zápas se odehraje v neděli 15. srpna od 17 hodin. Čáslavští fotbalisté budou chtít navázat na povedený vstup do soutěže, když ze dvou utkání vytěžili plný počet šesti bodů. Jejich soupeř v prvním kole na domácí půdě přehrál 4:0 Trutnov, naopak na půdě Letohradu Benátky neuspěly, když dvakrát inkasovaly v závěru zápasu a prohrály 1:2.

„Víme, že se z Benátek body moc nevozí. Domácí jsou nesmírně těžkým soupeřem, mají ambice pohybovat se na špici tabulky. Nečeká nás nic lehkého,“ uvědomuje si trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Na druhou stranu nedáme naši kůži lacino. Každý zápas chceme vyhrát a jinak tomu nebude ani v neděli v Benátkách,“ konstatoval čáslavský trenér.

Čáslavští se postaví celku, který vede bývalý trenér modrobílých barev Radim Truksa. „V tomto ohledu to bude pro nás pikantní zápas. Radim Truksa byl ještě mým trenérem v Suchdole, dále pak chvíli v Čáslavi. Následně jsme spolu spolupracovali, když jsem v Čáslavi trénoval b-tým a Radim Truksa působil u áčka. Navíc několik dalších kluků pod ním trénovalo v Suchdole i v Čáslavi,“ řekl Jakub Svoboda a navázal: „Známe se ještě s Matějem Bodlákem a Ondrou Kommou, takže o motivaci se fotbalově popasovat s kamarády určitě nebude nouze,“ doplnil Svoboda s úsměvem.

Trenér Svoboda má na neděli k dispozici téměř kompletní kádr. „Chybět bude pouze Tomáš Kopp, který je na dovolené. Jinak bychom měli mít všechny hráče k dispozici,“ uvedl Svoboda.

Říká se, že vítězná sestava se nemění: „V zápase s Libiší jsme nebyli spokojeni s některými individuálními výkony hráčů. Máme vyrovnaný kádr, dáme tak příležitost dalším,“ prozradil Jakub Svoboda.

Přímý videopřenos ze zápasu můžete sledovat zde!