ČÁSLAVFK LETOHRAD
ne 5. 6. 2022 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 28. kolo
125_20240312_115337.jpg
368_20220603_105533.jpg

Čáslav se chystá na Letohrad, domácí chtějí navázat na skvělé výsledky na domácí půdě

Divizní sezóna se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Zbývá odehrát poslední tři kola. Čáslavští se dvakrát představí na domácí půdě, v posledním kole se vydají do Kosmonos. Právě s tímto celkem se fotbalisté Čáslavi perou o čtvrtou pozici. V závěsu za dvojicí Kosmonosy – Čáslav jsou ještě Benátky. Pokud chtějí čáslavští fotbalisté pomýšlet na čtvrtou pozici musí v nedělním domácí utkání porazit hosty z Letohradu.

Čáslav v posledních kolech střídá vítězné zápasy s porážkami. V posledním kole svěřenci trenéra Jakuba Svobody prohráli v Trutnově 2:1. I když do utkání nastoupili Čáslavští bez řady opor s lavičkou náhradníků poskládanou z kluků juniorky, předvedli v Trutnově solidní výkon: „Šance byly na obou stranách, ale zůstaly nevyužity. Čáslav se v Trutnově představila kvalitní hrou, odvážnou kombinací a velmi dobře zahrávanými míči do útočného vápna,“ uvedl k utkání na oficiálním webu klubu trenér Trutnova František Dvořák.

Čáslav opět řeší personální problémy: „Bohužel je tomu tak. Za poslední měsíc se nám kádr zdravotně rozpadl. Oproti zápasu v Trutnově nám přibyli další dva marodi, jeden hráč se naopak vrací, takže jsme plus mínus v podobném problému, jako v minulém týdnu v Trutnově,“ kroutil hlavou trenér Čáslavi Jakub Svoboda a pokračoval: „I tak ale nemáme před sebou jiný cíl, než zisk tří bodů v domácím prostředí,“ dodal.

Do Čáslavi přijede osmý FK Letohrad. Tým, který v posledních třech utkáních vyšel bodově naprázdno. Letohrad na domácí půdě podlehl Kolínu, Trutnovu a prohrál vysoko 4:1 v Horkách nad Jizerou. V posledním měření sil, ale byli Letohradští prvnímu Kolínu vyrovnaným soupeřem: „Řekl bych, že jsme byli Kolínu, kromě prvních deseti minut, vyrovnaným soupeřem, ale hosté byli asi o tu jednu branku nebezpečnější a vyhráli zaslouženě. Kluky chválím za to, jak utkání odpracovali, ale měl by to být standard,“ řekl po utkání s Kolínem trenér Letohradu Aleš Majvald.

Jak dopadne duel Čáslavi s Letohradem? Na to se můžete přijít podívat na stadion Pod Hrádkem v neděli 5. června od 17 hodin. Podzimní měření sil skončilo výhrou Čáslavi 3:1.

Pro fanoušky bude opět otevřena restaurace Na Hřišti, která připravuje svoji tradiční fotbalovou nabídku – grilovanou klobásu a vychlazené pivko.

Vstupné na podzimní část divize C je pro dospělého muže 50 Kč, pro ženy 30 Kč. Hráči mládežnických celků FK Čáslav mají vstup na stadion zcela zdarma, to samé se týká i mládeže do 15-ti let.

Mobilní fanshop

Otevřen bude také mobilní fanshop stánek, který naleznete u restaurace. Přímo na místě si tak budete moci pořídit šálu, minidres, kulich a další předměty s logem FK Čáslav. K dispozici je i speciální kolekce k letošnímu výročí 120 let FK Čáslav.