110_20211022_123211.jpg

Čáslav se chystá na sobotní zápas v Letohradu

Fotbalisté Čáslavi čekají v podzimní části divizní skupiny C již jen dvě utkání na půdě soupeře. V sobotu 23. října zavítají Čáslavští do Letohradu. Zápas s domácím celkem FK Letohrad má výkop ve 14:30 hodin.

Čáslavští fotbalisté do Letohradu pojedou jako aktuálně čtvrtý celek tabulky. „Pokud chceme i nadále působit v horních patrech tabulky, musíme z posledních dvou utkání v Letohradě a Kolíně vytěžit co nejvíce bodů,“ uvědomuje si trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Letohrad hraje pohledný fotbal, jsou silní v kombinaci. Na podzim navíc Letohrad ztratil v domácím prostředí pouze jednou. Věřím, že se na soupeře dobře takticky nachystáme a podaří se nám přivézt z venkovního zápasu bodový zisk,“ konstatoval trenér Čáslavi.

Čáslavští v posledních pět duelech prohráli pouze jednou. Nicméně hned třikrát si body se soupeřem rozdělili. „Ve tříbodovém systému jsou remízové zápasy znát. Bohužel se nám nedařilo na domácí půdě navázat na tříbodová vítězství z úvodu soutěže. To je ale za námi. Věřím, že ztráty z domácího prostředí nahradíme plusovými body ze hřišť soupeřů,“ sdělil Jakub Svoboda.

Letohrad je v současné době na sedmém místě tabulky. Ve vyrovnané soutěži však pouze tři body za Čáslaví. V posledním kole prohráli Letohradští na půdě Kolína vysoko 2:6. „Myslím, že do třetí branky domácích to bylo vyrovnané utkání a my jsme byli nebezpečnější. Bohužel po obdržené třetí brance se naše hra rozsypala a do konce utkání jsme tahali za kratší konec. Za mě to je škoda, protože úvod zápasu byl z naší strany kvalitní a chyběla tam jen druhá branka, která by domácí ještě víc znejistěla. Musím říct, že jsme se zatím utkali s nejkvalitnějším protivníkem a Kolín vyhrál naprosto zaslouženě. Takhle kvalitní soupeř vás svlékne donaha a přesně ukáže kde máme rezervy. Teď je jen na nás, jak na to dokážeme reagovat,“ řekl k utkání pro klubový web trenér Letohradu Aleš Majvald.

Vzájemné zápasy:

02.11.19: Letohrad – Čáslav 5:1