Související zápas

FK Čáslav
ČÁSLAVFK Loko Vltavín
2:0(1:0)
st 17. 8. 2022 18:00 @ Stadion Pod Hrádkem, MOL Cup
9_1630478642.jpg
449_20220816_141020.jpg

Čáslav se o postup do druhého kola MOL Cupu utká s třetiligovým Vltavínem

Fotbalisty Čáslavi čeká ve středu 17. srpna další těžká prověrka. Na domácím stadionu Pod Hrádkem se Čáslavští utkají od 18 hodin s třetiligovým FK Loko Vltavín. Zápas se odehraje v rámci prvního kolo domácího poháru. Do něj se museli čáslavští hráči kvalifikovat, když zdolali divizní Neratovice 3:2 po pokutových kopech. Pražský tým byl do prvního kola nasazen přímo.

Vltavín vede zkušený trenér

Třetiligový Vltavín vede od nové sezóny velezkušený trenér Michal Zach. Třiapadesátiletý kouč jako hlavní trenér vedl ve druhé lize Neratovice, Most a Ústí nad Labem. V roce 2005 přišel do Liberce, kde jako asistent trenéra Lavičky slavil o rok později titul. Po Lavičkově odchodu v roce 2007 se stal hlavním trenérem. Ale po devíti kolech byl už v říjnu odvolán. Ke konci podzimu ho angažovali Bohemians jako asistenta, kde působil po boku Miroslava Koubka. V dubnu 2008 povýšil na hlavního kouče, když po vzájemné dohodě skončil Zbyněk Busta. V létě 2008 následoval Vítězslava Lavičku do Sparty, spolu pak pracovali i při angažmá v Sydney, se kterým získali titul. Od léta 2011 vedl druholigový Most. Následovala angažmá v Jihlavě, Sokolově, Vyšehradu a od léta 2022 se Michal Zach ujal kormidla na pražském Vltavíně.

Farma Sparty Praha

„Vltavín se stává farmou Sparty. Já jsem byl osloven sportovním vedením Sparty, konkrétně Tomášem Rosickým, zda bych tým připravoval. Nabídka je to hodně lákavá, je to samozřejmě zajímavá pracovní příležitost. Všichni víme, jak dobře si vedl Vltavín v minulé sezoně ČFL, bude snaha zachovat kostru týmu a ten pak doplníme talentovanými sparťany,“ uvedl před letošní sezónou Michal Zach.

Michal Zach (vlevo) při svém angažmá u pražkých Bohemians. Zdroj foto: www.bohemians.cz

Nepovedený úvod sezóny

Vltavín v prvních dvou kolech vyšel ve třetí lize naprázdno. Nejprve na domácí půdě podlehl Domažlicím 1:2, stejným výsledkem pak prohrál o tomto víkendu na půdě rezervy Dukly Praha.

Ambiciózní klub

Vltavín působil v sezóně 2016/2017 ve druhé nejvyšší soutěži. Od další sezóny do současnosti pak hraje ČFL. V každé sezóně patřilo „Lokádě“ umístění na špici tabulky. V loňské sezóně dokonce Vltavín sahal po vítězství ve třetí nejvyšší soutěži. O to přišel brankou v nastavení v posledním zápase sezóny, nakonec skončil na třetím místě!

Z domácího tábora

Fotbalisté Čáslavi v posledním domácím vystoupení v infarktovém závěru otočili zápas s FK Turnov a zvítězili 3:2. „Věříme, že nás tento obrat nakopne k úspěšné sezóně,“ konstatoval asistent trenéra Peter Mráz a pokračoval: „V zápase s Vltavínem dostanou příležitost se ukázat hráči, kteří toho ještě tolik nenahráli. Ačkoliv je soupeř jasným favoritem, pokusíme se domácí fanoušky potěšit dobrým výkonem. Určitě se popereme o postup do dalšího kola domácího poháru,“ dodal Mráz odhodlaně.

Čáslav proklouzla do 2. kola pouze 7x

FK Čáslav je účastníkem tuzemské pohárové soutěže již po sedmadvacáté. Pouze sedmkrát se fotbalistům Čáslavi podařilo proklouznout do druhého kola. V sezóně 2006/2007 došla Čáslav dokonce do kola třetího, ovšem v něm podlehla Viktorce Žižkov 2:0.

Pro fanoušky vše nachystáno

Pro fanoušky bude opět otevřena restaurace Na Hřišti, která připravuje svoji tradiční fotbalovou nabídku – grilovanou klobásu a vychlazené pivko.

Vstupné na první kolo MOL Cupu je pro dospělého muže 50 Kč, pro ženy 30 Kč. Hráči mládežnických celků FK Čáslav mají vstup na stadion zcela zdarma, to samé se týká i mládeže do 15-ti let.

Mobilní fanshop

Otevřen bude také mobilní fanshop stánek, který naleznete u restaurace. Přímo na místě si tak budete moci pořídit šálu, minidres, kulich a další předměty s logem FK Čáslav. K dispozici je i speciální kolekce k letošnímu výročí 120 let FK Čáslav.

Utkání prvního kola MOL Cupu mezi FK Čáslav – FK Loko Vltavín se uskuteční ve středu 17. srpna od 18 hodin.

Vzájemné zápasy

Zdroj: livesport.cz