Související zápas

FK Čáslav
VELIMČÁSLAV
1:4(1:1)
so 22. 1. 2022 14:00 @ UMT Brandýs nad Labem, Přípravné utkání
9_1630478642.jpg
180_20220122_181718.jpg

Čáslav si poradila s Velimí, dvakrát skóroval Adam Ronovský

Fotbalisté Čáslavi mají za sebou druhý přípravný zápas. V rámci zimního turnaje v Brandýse nad Labem poměřili Čáslavští v sobotu odpoledne síly s lídrem krajského přeboru – Velimí.

Čáslav – Velim 4:1 (1:1)

V úvodních dvaceti minutách se fotbalisté Čáslavi dostali do několika slibných příležitostí ke skórování. Bašek a Vilím ovšem své nájezdy ze strany na brankáře neproměnili. Navíc Bašek pěknou ranou zpoza vápna opřel míč o tyč. Velim potrestala Čáslav za chybu v rozehrávce, kdy rychlou křídelní akci zakončili Velimští střelou do odkryté branky – 0:1. Při zákroku se v obličeji zranil brankář Barták, a tak jej na několik minut musel v brance nahradit Ronovský. Tato malá komplikace ale nezastavila Čáslav v cestě za vyrovnáním, kdy se prosadil pohotovou střelou Schovanec – 1:1.

Krátce po změně stran si poranil koleno stoper Čáslavi Richard. Ještě před dostřídáním čáslavští fotbalisté v početní nevýhodě podnikli rychlou akci po straně hřiště. Následný centr Strnada usměrnil mezi tři tyče Ronovský – 2:1. Ten se prosadil o pár minut později znovu, když přesně zakončil přímý volný kop z hranice šestnáctky – 3:1. Skóre uzavřela hlavička Strnada, kterého centrem vybídl ke skórování Slavík – 4:1.

„Bohužel si ze zápasu odnášíme dalšího zraněného hráče. Navíc se jedná o koleno, budeme muset doufat, že to v případě Radka Richarda nebude vážné,“ přeje si trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Do prvního poločasu jsme nastoupili ve velmi mladé sestavě. Nejstarším na hřišti byl čtyřiadvacetiletý Ronovský. Navíc, po zranění Richarda jsme museli improvizovat ve složení obrany, kdy se na post stopera zatáhl Schovanec. V ten moment měla zadní řada věkový průměr devatenáct let,“ připomněl Svoboda.

„Jsem rád, že kluci pokračují ve snaze o konstruktivní rozehrávku a držení míče. Samozřejmě děláme spousty chyb, ale věřím, že je postupem času dokážeme z naší hry vytěsnit,“ řekl Svoboda a navázal: „I přes komplikace se složením obrany pro druhý poločas, si kluci v rámci svých možností s nastalou situací poradili a zápas jsme zvládli,“ uzavřel.

Branky Čáslavi: 36. Schovanec, 55. a 66. Ronovský, 87. Strnad.

Čáslav: Barták – Kurka (46. Konyvka), Richard (50. Chábera), Kubín, Slavík – Čuchal, Schovanec – Kopp (46. Strnad), Bašek, Vilím – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání je zde!