TJ SvitavyČÁSLAV
0:4
ne 5. 6. 2022 10:00 @ Svitavy / tráva, ČDŽ U 15 C, 20. kolo

Čáslav si poradila se zaparkovaným autobusem před pokutovým územím

Domácí tým se v současné době nachází na poslední místě v naší tabulce, ale dokázal potrápit, ale i bodovat s týmy, které se pohybují na předních místech.

Svitavy - Čáslav 0:4 (0:1)

Zaparkovaný "autobus" před pokutovým územím, důrazné soubojové chování, skluzování, bojovnost a využívání každé možnosti k rychlému protiútoku. Tak se prezentuje tým Svitav. Nejvíc to pocítil Kovář, který už v 18. minutě odstoupil s pohmožděným kotníkem.

Celý náš tým trpělivě kombinoval a připravoval příležitosti ke vstřelení branky. Ve 30. minutě přichází série našich přihrávek zakončená průnikovkou Hájka na Šice, který chladnokrevně prohodí domácího gólmana - 0:1.

Ke klidu jsme potřebovali další branku. Ta přišla v 54. minutě. Resl zahrával rohový kop a k překvapení všech skončil míč v síti u zadní tyče domácí brány - 0:2.

V posledních deseti minutách jsme přidali další dvě branky. Nejprve Reslův centrovaný míč našel hlavu Jeřábka, který ho usměrnil do soupeřovy brány - 0:3.

Potom Vrdský důsledně sledoval míč do poslední chvíle, až se objevil sám před domácím brankářem a nekompromisně zakončil - 0:4.

Trenér Miroslav Paták:

„Zápas, ve kterém jsme si mohli vyzkoušet téma, kterému se teď věnujeme v tréninkovém procesu. Hra do hlubokého bloku, řešení situací v poslední třetině hřiště. Takto se Svitavy prezentují po většinu zápasů v sezóně. Drží hluboký blok a snaží se těžit z brejků a standardních situací.

Musíme kluky pochválit za to, jak se s tím popasovali. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, snažili se hrát konstruktivně po zemi, přenášet rychle těžiště hry a být v dostatečném počtu v zakončení. V defenzivní činnosti jsme byli důslední, zajišťování, komunikace, přepínání, až na pár výjimek SUPER! Odměnou byly čtyři krásné branky a zvýšení sebevědomí do dvou posledních utkání sezóny, které chceme zvládnout podobně jako dnes."

Branky: 30, Šic (Hájek), 54. Resl, 73. Jeřábek (Resl), 77. Vrdský

Čáslav: Jeřicha - Novotný, Kovář (18. Dražinovský, 66. Procházka) Krejza, Resl, Trzaskalik (69. Houdek), Koryčánek, Hájek (51. Vrdský), Katzer, Jeřábek, Šic. Trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.