MLADÁ BOLESLAV BČÁSLAV
3:1(2:0)
ne 30. 1. 2022 10:00 @ Městský stadion Mladá Boleslav, UMT, Přípravné utkání

Čáslav si vyzkoušela kvalitu třetiligového soupeře, prohrála 1:3

Fotbalisté Čáslavi v neděli cestovali do Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů se na umělé trávě v areálu Městského stadionu utkali s třetiligovou rezervou domácího celku. Zápas hraný ve svižném tempu poznamenaly rozmary počasí, kdy fotbalistům komplikoval práci s míčem velmi nepříjemný silný vítr.

Mladá Boleslav B – Čáslav 3:1 (2:0)

V prvním poločase diktovali tempo hry domácí. První velkou příležitost ke skórování zahodili mladoboleslavští hráči ve dvacáté minutě po rohovém kopu. O chvíli později již přesnou kombinaci zakončili do odkryté branky – 1:0. Zanedlouho Čáslavští chybovali v rozehrávce a domácí opět trestali – 2:0. Těsně před pauzou pak podržel hosty brankář Barták, který bravurním zákrokem zachránil Čáslav v hodině dvanácté. Čáslavští výrazněji ohrozili branku domácích jen jednou, Konyvka hezky zasekl před obráncem v pokutovém území, následnou střelu ale domácí brankář zlikvidoval.

Ve druhém poločase se hrála o poznání vyrovnanější partie. Hosté několikrát vykombinovali útočnou akci do centrovaného míče ze strany, vážnější zakončení na branku ale chybělo. O větší vzruch se postaral v 55. minutě Strnad, který mířil těsně nad. Třetí gól hosté znovu svému sokovi darovali, když domácí trestali další nepřesnost v rozehrávce – 3:0. I tak ale zápas pokračoval ve slušném tempu. Hosté se nakonec dočkali čestné branky. V poslední minutě zahráli domácí v pokutovém území rukou a penaltu následně proměnil Slavík – 3:1.

„Za tyto zápasy s třetiligovými soupeři jsme nesmírně rádi. Ukáží nám naše nedostatky v plné nahotě. Zejména v prvním poločase jsme byli vždy o krok pozadu, nestačili jsme v osobních soubojích a domácí nás po zásluze dvakrát potrestali,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Ve druhém dějství se dle mého názoru hrála vcelku vyrovnaná partie. Dokázali jsme již častěji držet míč a přesněji kombinovat. I tak jsme ale opět vyrobili po technickém nedostatku hrubku v rozehrávce, ze které jsme inkasovali. Škoda těchto laciných chyb, po kterých nás kvalitní soupeř trestá,“ povzdychl si Svoboda a navázal: „Z utkání si odnášíme řadu poznatků do naší další práce. Některé individuální výkony nebyly špatné, je na čem stavět,“ uzavřel Jakub Svoboda.