ČÁSLAVFC SLOVAN LIBEREC B
ne 2. 4. 2023 16:30 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 20. kolo
688_20230403_180327.jpg

Čáslav trápila lídra tabulky, na body však nedosáhla

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti změřili své síly s vedoucím celkem tabulky – rezervou prvoligového Slovanu Liberec. Čáslavští po statečném výkonu bohužel na body nedosáhli, když rozhodující branku inkasovali sedm minut před koncem zápasu.

Čáslav – Liberec B 0:1 (0:0)

„Ačkoliv jsme si uvědomovali obrovskou sílu soupeře, chtěli jsme z utkání získat body. Bohužel se nám to brankou ze závěru zápasu nepovedlo, i když při troše štěstí mohl zápas klidně skončit opačným skóre,“ uvedl po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Musím kluky pochválit za to, jakým způsobem zápas odpracovali. Samozřejmě jsme v prvním poločase měli několikrát kliku, když nás podržel brankář Vyhnánek. My jsme se v prvním poločase dostali do několika brejkových situací, nicméně Chábera míč přeběhl, jeden závar nám nedopadl,“ litoval Svoboda.

„I úvodních deset minut druhého poločasu patřilo hostům. Vyhnánek jednu nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti se štěstím kryl. Poté jsme se konečně nadechli i my, avšak několik rohových kopů skončilo dvakrát nebezpečnou ranou Mráze těsně mimo, stejně tak bránu netrefil ani Vilím. Největší šanci zápasu měl z naší strany za stavu nula nula Schovanec, který si našel dlouhý míč od Mráze a krásnou hlavičkoval loboval hostujícího brankáře, který ovšem skvělým zákrokem míč vytěsnil na roh,“ mrzelo trenéra Jakuba Svobodu. „Bohužel jsme inkasovali po nenápadné akci, kdy hostující stoper nepovedeným nákopem, při kterém uklouzl, a tím založil gólovou akci, kdy jsme nepokryli centrovaný míč ze strany, ačkoliv jsme byli v našem pokutovém území v přečíslení tři na jednoho. Jedna obrovská chyba v obranné fázi nás stála body,“ hlesl Svoboda.

V závěru jsme vrhli všechny síly do útoku, ovšem kýženého vyrovnání jsme se nedočkali. Před kluky musím ale smeknout, odvedli poctivý výkon, na hřišti nechali všechny síly. Bohužel jsme za to tentokrát nebyli odměněni. Zvedáme hlavu a jedeme získat tři body do Chrudimi,“ uzavřel Jakub Svoboda.

„Závěrem bych chtěl poděkovat klukům z pořadatelské služby a Pepovi Záklasníkovi a Mírovi Vocelovi za pomoc s přípravou hřiště, kdy jsme byli před utkáním nuceni vyhrabávat kaluže ze hřiště. Hrálo se sice na velmi těžkém terénu, ale bez práce těchto lidí, by se zápas neuskutečnil,“ doplnil.

Branka: 83. Winkler.

Rozhodčí: Matějka – Pilný, Erlebach. Žlutá karta: Hajník. Diváků: 130.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Peca - Konyvka, Vančura, Schovanec (87. Bašek), Slavík (92. Dudla) - Chábera (79. Mach), Hejný, Vilím (87. Ronovský). Trenér Jakub Svoboda.

Slovan Liberec B: Pešl – Winkler, Horňáček, Govaers, Juzvak – Varfolomejev, Michal, Lexa (90+4. Daněk) – Lupoměstský (77. Valenta), Hadaščok (90+1. Jaja), Kozák. Trenér Josef Petřík.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!