ČÁSLAVCHLUMEC NAD CIDLINOU
125_20240312_115337.jpg
222_20220307_100104.jpg

Čáslav v generálce podlehla Chlumci, na hřiště se vrátil Jan Hannich

Fotbalisté Čáslavi uzavřeli zimní přípravné období na jarní část divizní skupiny C soubojem s třetiligovým Chlumcem nad Cidlinou. Čáslavští po celé utkání tahali za kratší konec a kvalitnímu soupeři podlehli nakonec 0:4. Své první zápasové minuty si od prosincového zranění připsal Jan Hannich.

Chlumec nad Cidlinou – Čáslav 4:0 (2:0)

„My se především nyní pereme sami se sebou. Máme neskutečně velký počet hráčů na marodce. Dokonce jsme museli zrušit víkendový zápas juniorky tak, abychom mohli doplnit áčko pro utkání s Chlumcem,“ kroutil hlavou trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„V utkání samotném byl náš soupeř jednoznačně lepší. My jsme se prakticky nedostávali z obranné poloviny hřiště. Jedinou vážnější situaci před brankou soupeře měl Ronovský, kterému střelu nakonec zablokoval obránce soupeře,“ popisoval Svoboda a navázal: „Chlumec předváděl skvělý fotbal, plný agresivity, pohybu, kombinace. Prohráli jsme zaslouženě. Od většího přídělu nás zachránil brankář Barták a neefektivita soupeře,“ konstatoval Svoboda.

První pozitivní vlaštovkou byl návrat Jana Hannicha. „Honza začal před čtrnácti dny pozvolna trénovat. Stále není ve stoprocentním zdravotním stavu. Poločasovou minutáž a zátěž ale zvládl. Věřím, že se co nejdříve opět dostane do herní pohody,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 14. Zeman, 16. Čáp, 60. Holec, 91. J. Labík

Čáslav: Barták – Konyvka, Mráz (70. Kubín), Petrů, Slavík – Strnad, Schovanec (46. Hannich), Bašek (60. Fišr), Kopp (60. Klepal) – Ronovský, Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

Chlumec n/C: Brát - Veselka, Koubek, Krčál, Finěk - T. Labík, Čáp, Samko, Havlena, Zeman – Bastin. Střídali: Žahourek, J. Labík, Holec, Jakab, Vaníček, Bičiště, Kopáč. Trenér František Šturma.

Foto a video z utkání naleznete zde!