ČÁSLAVSokol Živanice
so 10. 2. 2024 9:00 @ UMT Ohrazenice, Pardubice, Zimní příprava
147_20240430_091055.jpg
1083_20240208_105025.jpg

Čáslav v sobotu ráno vyzve třetiligové Živanice

Fotbalisté Čáslavi se v rámci zimní přípravy střetnou zatím s papírově nejtěžším soupeřem. V sobotu ráno se na umělé trávě v pardubické městské části Ohrazenice utkají s třetiligovými Živanicemi. Výkop utkání je již v 9 hodin ráno!

Čáslavští mají v přípravném období za sebou zatím dvě utkání. V obou zvítězili, byť v zápase s Českým Brodem byli v poli horším týmem. Na soustředění v Třeboni pak o minulém víkendu bez problémů zdolali celek SK Rudolfov (KP), který přehráli vysoko 6:0. Čtyři branky v utkání zaznamenal útočník Aleš Chábera.

Nové tváře v týmu

Do kádru Čáslavi v tomto týdnu přibyly další dvě nové tváře. S týmem v tomto týdnu trénoval dvaadvacetiletý Luis Udeh, rodák z Londýna s nigerijskými kořeny, který je v Čáslavi na zkoušku. Druhým nováčkem je devatenáctiletý stoper, či defenzivní záložník Matyáš Hanč, který je v současné době hráčem FK Pardubice. Tento mládežnický reprezentant, jenž má za sebou i jeden prvoligový strat v dresu Pardubic, by měl do Čáslavi zamířit na půlroční hostování.

Dan Nešpor po operaci

Trenér Čáslavi Roman Kučera ovšem musí počítat také zraněné. Svalové problémy trápí Čuchala, do tréninku se zatím prakticky nezapojil zdravotně indisponovaný Petrů. Nová tvář v našem týmu, šestatřicetiletý Daniel Nešpor, se v úvodním zápase přípravy zranil tak nešikovně, že musel v tomto týdnu podstoupit operaci kolene, kdy se doba rekonvalescence odhaduje na 6 až 8 týdnů.

Představení soupeře

Sokol Živanice uzavřel podzimní část třetiligové sezóny na dvanácté pozici s odstupem pouhého jednoho bodu od sestupových pozic. V kádru našeho soupeře od ledna letošního roku působí Ondřej Hajník, který v posledním roce hájil barvy Čáslavi.

Živaničtí zatím v zimním přípravném období odehráli tři utkání. V úvodním zápase přípravy podlehli Motorletu Praha 1:0, dále zdolali Chlumec nad Cidlinou 2:1 a naposledy přehráli Vysoké Mýto výsledkem 4:0.

Utkání se odehraje v sobotu 10. února na umělé trávě v Pardubicích, část Ohrazenice. Výkop zápasu je již v 9 hodin ráno!