9_1630478642.jpg
5_20210824_144458.jpg

Čáslav vstoupila do sezóny vítězně, z Hlinska veze tři body!

Fotbalisté Čáslavi na startu nové divizní sezóny zajížděli potřetí v řadě na půdu FC Hlinsko. Po dvou porážkách tentokrát svěřenci trenéra Jakuba Svobody zabrali, díky brance Radka Richarda z úvodu zápasu zvítězili 1:0!

Hlinsko - Čáslav 0:1 (0:0)

„Předvedli jsme skvělý první poločas. Kombinovali jsme, byli jsme na míči a navíc jsme se dostávali do nebezpečného zakončení,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Rozhodující branku zápasu jsme vstřelili hned v sedmé minutě, kdy centr Vančury ze strany usměrnil do sítě Richard,“ popisoval.

Čáslav i nadále diktovala tempo hry: „V prvních třiceti minutách jsme mohli vstřelit další čtyři branky. Největší stoprocentní příležitosti zahodil z malého vápna hlavičkující Hejný a samostatný únik neproměnil Chábera,“ rekapituloval Svoboda a pokračoval: „Domácí si v prvním poločase vyloženou brankovou příležitost nevypracovali,“ řekl.

„Mrzí mě, že jsme ve druhém poločase nepokračovali v nastolené hře. Zbytečně jsme se upnuli na zachování výsledku a podřídili jsme se soubojové hře domácího celku,“ litoval Svoboda.

Hned ve 46. minutě hosté přežili velikou gólovku domácích: „Naštěstí v samostatném úniku hráč Hlinska minul,“ oddychl si Svoboda. „Jakoby nás ale tato situace vykolejila, po celý poločas jsme nehráli svoji hru, na druhou stranu nás sice domácí tlačili dlouhými nákopy do defenzívy, my jsme si s tím dokázali poradit,“ ocenil své hráče.

Čáslavští i tak měli rozhodnutí zápasu na svých kopačkách: „Měli jsme dva, tři samostatné úniky, ovšem nepřálo nám štěstí v zakončení,“ sdělil kouč Čáslavi. „Nakonec bereme tři body, jsme spokojeni. Řada hráčů odehrála velmi dobrý zápas, je na čem stavět,“ dodal.

Branka: 6. Richard.

Rozhodčí: Maiello – Rychtát, Šafránková. Červená karta: 86. Cach (H). Žluté karty: Zelenka – Mach, Petrů. Diváků: 310.

Hlinsko: Jech – Zelenka, Vukliševič (84. Koutný), Zub, Křivka, Volf, Nevole, Klika (62. Stýblo), Portyš (71. Řezníček), Jančura, Hlouš (84. Cach). Trenér Martin Slavík.

Čáslav: Vyhnánek – Kurka, Richard, K. Petrů, Mach – Vančura, Bašek (65. Ronovský) – Slavík (75. Čuchal), Hejný, Hannich (90. Schovanec) – Chábera (75. Strnad). Trenér Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání je zde!