ČÁSLAVFK Admira Praha
1:2 po prodl.(0:1)
st 9. 8. 2023 18:00, Mol Cup
840_20230810_100531.jpg

Čáslav vzdorovala třetiligové Admiře, o postupu rozhodlo až prodloužení

Fotbalisté Čáslavi ve středu v podvečer nastoupili k první ostré zkoušce. Na domácím stadionu v prvním kole tuzemského poháru přivítal třetiligového soupeře – Admiru Praha. V domácím dresu se z mnoha nováčků objevila na hřišti zatím jen trojice Ráliš, Junek, Kraj, jinak trenér Svoboda vsadil na osvědčené hráče.

Čáslav – Admira Praha 1:2 po prodloužení (0:1)

Tentokrát i přes porážku musím kluky za výkon pochválit. Troufnu si říct, že jsme byli třetiligovému soupeři vyrovnaným soupeřem. Při troše štěstí jsme v závěru normální hrací doby mohli překlopit skóre na svou stranu, ale míč po přímém kopu Junka a teči Ráliše zapadl těsně mimo tři tyče,“ litoval trenér Čáslavi.

„Bohužel jsme obě branky hostům prakticky darovali. Bylo podobné, kdy se nám v prvním případě nedomluvil brankář se stoperem, ve druhém případě se chyba prakticky opakovala. Škoda, že si takto triviálním způsobem znehodnotíme šanci na dobrý výsledek,“ mrzelo jej.

„Po výsledkově i herně nepovedené přípravě jsme do soutěžního utkání nastoupili plně koncentrovaní, náš projev se o sto osmdesát stupňů otočil, za což jsem rád. Kluci takový zápas před startem divize potřebovali, věřím, že bude odrazovým můstkem do povedené divizní sezóny,“ konstatoval Svoboda.

Tu Čáslavští načnou v neděli soubojem na půdě druholigové rezervy Chrudimi: „Zápas s Admirou nám vzal hodně sil. Navíc byl nešetrným způsobem zraněn Hannich. Pokusíme se dát co nejrychleji zdravotně dohromady, navíc přibydou hráči, kteří nebyli ve středu kvůli pracovním povinnostem k dispozici. Sestavu budeme mít silnou a doufám, že v Chrudimi vstoupíme do sezónu tou správnou nohou,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 68. Bašek – 18. Lauko, 100. Burýšek.

Rozhodčí: Kvaček – Braun, Rázek. Žluté karty: Vyhnánek, Hajník, Mach, Junek, Ráliš, Chábera, Bašek – Herc, Vlček, Horák, Koutecký. Diváků: 270.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz (111. Schovanec), Petrů, Mach – Junek, Ráliš – Chábera (67. Vilím), Bašek, Hannich (46. Kraj) – Ronovský (80. Čuchal). Trenér Jakub Svoboda.

Admira Praha: Keller – Herc, Vlček, Venc (46. Čácha), Lauko (73. Kunc), Kolář, Jandovský (46. Mráz), Zahálka (61. Burýšek), Šiler (80. Záruba), Horák, Koutecký. Trenér František Peřina.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!