140_20240403_122320.jpg
10_20210824_153129.jpg

Čáslav z Benátek body nepřivezla, navíc přišla o tři zraněné hráče

Fotbalisté Čáslavi ve třetím kole divizní skupiny C zavítali do Benátek nad Jizerou, které vede bývalý trenér Čáslavi, Radim Truksa. Vyrovnané utkání rozhodla školácká chyba čáslavských hráčů, kteří domácímu celku darovali úvodní branku zápasu.

Benátky nad Jizerou – Čáslav 2:0 (1:0)

„Mrzí mě, že odjíždíme s prázdnou. De facto vlastní naivitou jsme soupeři darovali rozhodující branku zápasu. Kopali jsme útočnou standardní situaci, kterou Vančura poslal do rukou domácího brankáře. Ten dlouhým nákopem nasměroval míč na domácího útočníka, kterého jsme v přečíslení zajišťovali. Nicméně Slavík netrefil dlouhý míč, nedosáhl na něj ani Vančura a domácí hráč pohodlně přehodil Vyhnánka. To byla naprosto zbytečná branka,“ kroutil hlavou trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„V prvním poločase se jinak hrálo vyrovnané utkání, domácí měli ještě jednu šanci, my jsme bohužel vážnější zakončení nevymysleli. I tak šel po přihrávce Baška v poslední minutě prvního poločasu sám na bránu Strnad, v poslední chvíli mu míč skočil na koleno a nakonec ani nezakončil,“ popisoval Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme domácí zatlačili na jejich polovinu. Bohužel jsme z laku vytěžili jen střelu Baška zpoza vápna, která šla těsně mimo a několik rohových kopů. Standardní situace ale dnes nešly hráčům, kteří je kopali, takže jsme se k pořádnému ohrožení branky nedostali,“ mrzelo Svobodu. „To domácí nás po rohovém kopu potrestali, když se míč odrazil na hranici vápna odkud jej nádherně napálil do brány domácí hráč,“ rekapituloval.

„V samotném závěru jsme měli možnost zápas ještě zdramatizovat, když jsme kopali pokutový kop. Petrů jej ale neproměnil,“ litoval Jakub Svoboda a doplnil: „Mrzí mě to dvojnásob, ze zápasu se dalo vytěžit více, ale bohužel jsme nebyli nebezpeční v šestnáctce soupeře, a to rozhodlo,“ myslí si.

Čáslavští navíc přišli v utkání hned o trojici hráčů: „Zápas jsme si vyžrali se vším všudy. Do poločasu odstoupil Richard s podezřením na otřes mozku. V poločase jsme museli pro svalové zranění stáhnout Vančuru a v sedmdesáté minutě si udělal těžký výron kotníku Chábera,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 29. Jimmy, 83. Mansfeld.

Rozhodčí: Rouček - Míč, Trojan. Žluté karty: Slicho, Macek – Mach, Čuchal, Hejný Diváků: 200.

Benátky n/J: Straka – Kopa, Glöckner, Holeček (77. Komma) – Bodlák (90+1. Váňa), Šimek (88. Košek), Slicho, Mansfeld, Zabilanský – Jimmy (90+1. Outěřický), M. Macek. Trenér Radim Truksa.

Čáslav: Vyhnánek – Slavík, Richard (40. Bašek), Petrů, Mach – Vančura (46. Ronovský), Čuchal – Strnad (64. Vilím), Hejný, Hannich – Chábera (73. Schovanec). Trenér Jakub Svoboda.

Foto a video z utkání je zde!