Čáslavští se v Náchodě vytáhli. Dokázali srovnat dvoubrankové manko!

První víkend v září patří soubojům týmů Čáslavi a Náchoda v několika kategoriích U15, U14, U13, U12, A tým. Sobotní ráno v Náchodě přivítalo všechny aktéry zápasu týmů kategorie U15 krásným počasím. Domácí tým vyhrál všechny tři své zápasy a skóre 14:1 jasně vypovídalo, proč okupuje druhou příčku tabulky.

Náchod - Čáslav 3:3 (2:1)

Začátek zápasu patřil domácím, kteří od první minuty vyvinuli velký tlak na bránu hostů. Hosté z Čáslavi v této fázi zápasu předvedli hodně nepřesností a nekvality na míči.

Jak šly minuty?

16. minuta: úder z čistého nebe. Hostující Koryčánek unikl po levé straně a míč po jeho střele se po odrazu od tyče dostal do brány domácích - 0:1.

23. minuta: penalta proti hostům, kterou gólman Skokan bravurně zlikviduje. Při následném rohovém kopu propadne míč mezi obránci. Nejrychleji se zorientuje domácí útočník a vyrovná na 1:1.

35. minuta: po zbytečné ztrátě míče přichází dalekonosná střela domácích, kteří jdou do vedení 2:1.

61. minuta: domácí tým po rychlé kombinaci přidává třetí branku a zdá se, že o výsledku je rozhodnuto, ale opak byl pravdou …

67. minuta: k míči se dostává hostující Resl, povodí dva obránce a snižuje na 3:2. Kontaktní branka vlévá sílu do žil hostům z Čáslavi, kteří začínají být na hřišti hodně vidět.

72. minuta: trestný kop za sražení Holého rozehrává Koryčánek. Míč pošle na hlavu Trzaskalika, který srovnává na konečný stav 3:3.

I když zápas skončil remízou, závěrečný pokřik hostů z Čáslavi připomíná radost z vítězství.

„Vzhledem k tomu, že se potýkáme s velkou marodkou, bereme bod z Náchoda všema deseti,“ uvedl trenér čáslavské U15 Miroslav Paták a navázal: „V první půli nás domácí jasně přehráli a zaslouženě se dostali do vedení 2:1. To nás ještě podržel skvělý Skokan v brance, který kryl i pokutový kop,“ popisoval.

„Ve druhém dějství jsme se po prostřídání zlepšili ve všech činnostech a odměnou nám bylo srovnání skóre. Dokonce jsme mohli i vyhrát, když v posledních sekundách zápasu rozhodčí nepísknul jasnou penaltu za sražení Resla. To by, ale vzhledem k průběhu zápasu bylo pro domácí kruté,“ uzavřel Paták.

Branky Čáslavi: 17. Koryčánek, 68. Resl, 73. Trzaskalik

Žlutá karta Čáslavi: 39. Katzer

Čáslav: Skokan - Katzer (41. Petr), Procházka, Kovář (41. Vrdský), Trzaskalik, Jeřábek, Hájek (57. Vocl), Dražinovský (61. Tešlár), Šic (61. Resl), Vilímek (57. Holý), Koryčánek. Trenéři Miroslav Paták, Josef Peška.