83_20211005_094329.jpg

Čáslavští starší žáci podlehli Cidlině

U15 v domácím zápase přivítala RMSK Cidlinu. Ačkoliv domácí po poločase prohrávali jen o jednu branku, nakonec soupeři podlehli vysoko 1:5.

FK Čáslav - RMSK "Cidlina" 1:5 (0:1)

Poločasové skóre bylo nastaveno už ve 4. minutě zápasu. Rychlonohý útočník Cidliny dostal míč za obranu, ve které nikdo nedokázal na jeho náběh zareagovat - 0:1. Během prvního poločasu ohrozil bránu hostů nejprve hlavičkující Jeřábek po rohovém kopu, pak střely Šice a Koryčánka, ale ani jedna vyrovnání nepřinesla.

Dobře hrající hosté ve druhém poločase zvýšili svou aktivitu a odměnou bylo navýšení skóre na 0:2. Pak přišla naše útočná desetiminutovka. Nejdříve Koryčánek uvolnil Resla, ten ale svou šanci neproměnil. Naši jedinou branku připravil hezkou samostatnou akcí Mára Šic, který předložil míč Koryčánkovi - 1:2. Avšak hosté dokázali hned brankově odpovědět.

„Hráči RMSK Cidlina předvedli velmi dobrý pohyb po hřišti s míčem i bez míče a tak trochu naše hráče utahali,“ uvedl k zápasu trenér U15 Josef Peška a navázal: „Už na konci prvního poločasu působila naše obrana velmi unaveným dojmem a nedostupovala záložní řadu. Krajní záložníci nevyužívali své prostory a tlačili do středu hřiště. Při mnoha akcích jsme byli netrpěliví a hledali jsme řešení v dlouhém nákopu. Při rozehře od brány jsme dvakrát hrubě chybovali, ještě, že soupeř toho nedokázal využít. Velmi poučné utkání nám ukázalo, jak hodně musíme na sobě v tréninkovém procesu pracovat,“ uzavřel Josef Peška.

Branka Čáslavi: 60. Koryčánek.

Čáslav: Jeřicha - Trzaskalik, Krejza, Resl, Gaspri (64. Novotný), Jeřábek, Šic (64. Čertek), Vilímek (41. Hájek), Dražinovský, Holý (41. Katzer), Koryčánek (75. Tešlár). Trenér Josef Peška.