Chyby v rozehrávce stály starší žáky bodový zisk

Mladí fotbalisté kategorie U15 na hlavním stadionu Pod Hrádkem přivítali v dalším kole celek Benešova.

Čáslav - Benešov 1:4 (1:2)

Lepší vstup do zápasu si hosté z Benešova nemohli ani přát. Ve 3. minutě střela z levé strany na domácí bránu. Míč olízne břevno u bližší tyče a zapadne za vzdálenější tyč - 0:1. V 5. minutě je k vidění lob z pravé strany a tým Benešova odskakuje na rozdíl dvou branek - 0:2.

Domácí po nevydařeném začátku neskládají zbraně. Zlepší obrannou činnost a kombinační hrou se dostávají do zápasu. Odměna přichází v 9. minutě. Útočná akce po ose Vilímek - Šic – Dražinovský, kdy posledně jmenovaný rozvlní síť brány za zády gólmana hostů - 1:2.

Kontaktní branka vždy povzbudí, a tak je tomu i nyní. Do konce poločasu mají hráči Čáslavi ještě dvě velké šance, ale skóre zápasu se nemění. Po poločasové přestávce nastupují na hrací plochu noví hráči s důrazem na snahu o vyrovnání.

Bohužel ve 45. a 55. minutě domácí chybují při rozehrávce před vlastní bránou. Trest v podobě obdržených branek rozhoduje, kdo získá tři body do tabulky.

„Bohužel jsme se porazili sami,“ hlesl trenér U15 Miroslav Paták a pokračoval: „Po nešťastném začátku se nám podařilo snížit. Ve chvíli, kdy se nadechujeme poprat se o výsledek a šance jsme na to měli, uděláme hrubé chyby a pomůžeme soupeři k vítězství v zápase,“ mrzelo jej.

Branka Čáslavi: 9. Dražinovský David

Čáslav: Jeřicha - Trzaskalík, Procházka, Jeřábek (41. Krejza), Katzer (54.Vrdský), Dražinovský, Vilímek (54.Čertek), Koryčánek, Šic, Hájek (41.Resl), Holý (54. Vocl). Trenéři Miroslav Paták, Josef Peška.