ČÁSLAVFK Baník Most - Souš/FK Dobroměřice
2:5
ne 1. 10. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 5. kolo

Další prohospodařený první poločas potěšil Most

Utkání hodně podobné tomu minulému v Třebeši, a dokonce se stejným výsledkem, odehrály čáslavské fotbalistky v neděli 1. října doma s Mostem. Opět zbytečně prohospodařily první poločas a gólovou ztrátu po zlepšeném výkonu už nedohnaly.

FK Čáslav – FK Most-Souš/FK Dobroměřice 2:5 (0:3)

Velkým problémem Čáslavi tentokrát byla přesnost přihrávek. Když se k tomu přidal téměř nulový pohyb hráček bez míče, měl soupeř svůj úkol, kdy si chtěl připsat první bodový zisk na cizím hřišti, hodně usnadněný.

„Počet zkažených přihrávek jsme vykázali v první půli opravdu hodně vysoký,“ potvrdil čáslavský trenér Luboš Hájek. A nelíbilo se mu ani to, že když už jeho některá z jeho svěřenkyň byla u míče, ostatní holky jen sledovaly, co s ním udělá, a nabídka nebyla žádná.

Druhý poločas vypadal ze strany domácího týmu po domluvě v kabině a změnách v sestavě přece jen lépe. Čáslavandy předvedly mnohem záživnější fotbal a s ním přišly i dva góly. „Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit kontaktní branku, holky by to ještě více nakoplo,“ podotkl Luboš Hájek. „Každopádně zápas zase skončil zbytečnou prohrou s protivníkem, jemuž se můžeme ve druhé lize dorostenek rovnat,“ zdůraznil.

„Druhý poločas už byl lepší a myslím si, že jsme měly i na to vyrovnat, ale bohužel se to nepovedlo,“ řekla čáslavská fotbalistka Amálie Čudová, která jeden gól vstřelila a k druhému přispěla tím, že na ni byl penaltový faul, který ze značky pokutového kopu s přehledem potrestala E. Panýrková.

Branky a asistence Čáslavi: A. Čudová (E. Panýrková) - 1:3, E. Panýrková (pokutový kop) - 2:4. Rozhodčí: J. Svoboda - J. Šnábl, V. Ziegler. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, I. Ondráčková, A. Vrabcová, A. Drážková - Luc. Vokounová, L. Vokounová, E. Panýrková, E. Skaláková - V. Pospíšilová, A. Čudová. Průběžně střídaly: M. Blehová, K. Bělohlávková, Kar. Rozsypálková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Roudnice nad Labem - Jihlava 0:7, Bohemians 1905 - České Budějovice 1:4, Dukla Praha B - Trutnov 3:1, Mělník - Třebeš 0:2, Zaječice - Sparta Praha B 0:14, Braník - Teplice 7:3.

Příští zápas: SK Dynamo České Budějovice - FK Čáslav (sobota 7. října od 14.00 hodin).