ČÁSLAVSK Sparta Kolín
143_20240417_095230.jpg
482_20220908_110113.jpg

Derby je (opět) naše

V dalším domácím utkání se nám povedlo navázat na výkon z předchozího víkendu a připsat si zaslouženou výhru, která je v soutěžních zápasech pátá v řadě.

FK Čáslav – SK Sparta Kolín 5:1 (2:0)

Kolín přijel s urostlými hráči a agresivní hrou na hranici faulů. Po celý zápas jsme se s tím zdárně vypořádávali a měli ho celou dobu pod kontrolou. Vedení v prvním poločase zařídil Ondra Petr – nejprve střelou zpoza vápna, poté s přehledem přeměněnou penaltou. V obou situacích měl stěžejní roli Mára Šanc – před první brankou předskočením protihráče získal balón, který se poté přes Matěje Vilímka a Davida Dražinovského dostal k Ondrovi; penalta se pískala po faulu na něj, když získal míč odražený po rohu a protihráč ho v pokutovém území srazil na zem.

Jelikož se kolínským v prvním poločase dařilo přečíslovat dvojici našich středových záložníků, změnili jsme do druhého rozestavení a provedli malé personální rošády. Hosté se po poločase snažili napadat naši rozehrávku a hráli v hodně vysokém postavení, což nám umožnilo několik brejkových situací. Tři minuty po poločase jednu proměnil Kuba Vrdský střelou mezi nohy brankáře. Hosté se dostali k několika střelám z větší vzdálenosti a pár centrům, ale bez výraznějšího ohrožení našeho brankáře. Na snížení z 69. minuty jsme odpověděli dvěma góly po rychlých útocích, kdy Kuba Vrdský před bránou našel Máru Šance a ten nezaváhal. První gól dával po zemi do prázdné brány, když šli s Kubou sami na brankáře, druhý po polovysokém centru v akrobatické pozici na dlouhou nohu u zadní tyče.

S celkovým projevem týmu panuje mírná spokojenost. Drobné individuální nedostatky probereme na tréninku, aby to příště mohlo být ještě lepší a navlékli jsme na vítěznou šňůru další korálek.

Branky: 15. a 37. (p) Ondřej Petr, 43. Jakub Vrdský, 71. a 75. Marek Šanc

Čáslav: Jeřicha – Šanc Mi. (51. Houdek), Procházka, Kovář, Miláček (41. Rajchman) – Šanc Ma., Petr, Dražinovský (61. Vavřina), Klinkáček (51. Šveřepa) – Vrdský, Vilímek.