ČÁSLAVČERVENÉ PEČKY
2:2(1:0)
ne 3. 4. 2022 11:30 @ Atletické hřiště, Přípravné utkání

Dívčí kvarteto pomohlo Červeným Pečkám k remíze

Generálku na druhou polovinu mistrovské sezony odehrála čáslavská děvčata v neděli 3. dubna na atletickém hřišti se staršími žáky z Červených Peček. Ti přijeli v nekompletní sestavě, a proto uvítali výpomoc. Jejich dres oblékly čtyři původně protihráčky.

FK Čáslav dívky – FK Červené Pečky 2:2 (1:0)

Fotbalistek Čáslavi se sešlo osmnáct, a tak vynucená redukce kádru pomohla soupeři i samotným dívkám, které čekalo větší herní vytížení. Po chvilce váhání souhlasily se změnou dresu A. Drážková, N. Veselá, E. Kolářová a po jejím odstoupení o poločasové přestávce kvůli svalovému zranění i E. Vilímová. „Pro holky to byla nová zkušenost a děkuji jim, že takhle udělaly přátelský duel mnohem zajímavější,“ poznamenal čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jinak si však moc radosti neužil. Trápila ho zejména velmi špatná defenzivní činnost týmu. Červené Pečky si totiž vytvořily tolik vyložených šancí, že to v součtu nezvládli ani všichni protivníci v celé zimní přípravě. Naštěstí se mezi tyčemi velice dařilo K. Rozsypálkové, nejlepší hráčce utkání. „Jestliže nás na podzim zdobila poměrně pevná obrana, tak s tímhle stylem bychom mohli tvrdě narazit hned v prvním jarním mistráku v Tupadlech. Zopakovat s naší současnou formou úspěšnou první polovinu mistrovské soutěže bude hodně obtížné,“ upozornil Luboš Hájek.

Hlavně díky skvělému výkonu čáslavské brankářky skončil přátelský zápas remízou 2:2. O oba góly domácího celku se postarala E. Panýrková, přičemž vyrovnání zařídila hodně šťastnou trefou v samém závěru utkání.

Branky a asistence Čáslavi: E. Panýrková (M. Kombercová) - 1:0, E. Panýrková (bez asistence) - 2:2. Rozhodčí: L. Hájek (laik). Hrací doba: 2x 40 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - M. Kombercová, I. Ondráčková, A. Vrabcová - L. Hájková, E. Panýrková, K. Bělohlávková - Kar. Rozsypálková, N. Levinská. Průběžně střídaly: E. Skaláková, P. Havránková, S. Svobodová, E. Vilímová, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.