Dívčí radost z prvních gólů v životě byla téměř nulová

Přátelským zápasem s mladšími žáky Uhlířských Janovic si fotbalový podzim v sobotu 20. listopadu prodloužily čáslavské dívky. S chutí si zahrály a také zastřílely. Jestliže v předchozích deseti soutěžních duelech vsítily celkem dvacet gólů, tak tentokrát se trefily hned osmkrát.

FK Čáslav dívky – FK Uhlířské Janovice 8:2 (4:0)

Soupeře si trenér L. Hájek vyhlédl zhruba před měsícem, kdy další jeho tým kategorie U11 prohrál duel okresního přeboru v Uhlířských Janovicích 2:9. „Líbil se mi tehdy herní projev uhlířů a tipoval jsem, že by to mohla být s holkami vyrovnaná partie,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Čáslavandy však na hřišti dominovaly, hosté totiž nepřijeli v optimální sestavě, a dokonce hrozilo, že nedorazí vůbec. „Jsem rád, že protivník udělal všechno pro to, aby se utkání odehrálo, když například kádr doplnil o hráče starší přípravky. Bylo vidět, že hosté holkám fyzicky nestačili a měli problémy s ofsajdovým postavením, ale byli lepší v kombinaci a přesnosti přihrávek,“ přiblížil Luboš Hájek.

Hned tři jeho svěřenkyně vstřelily v zápase svůj první gól v životě: Kar. Rozsypálková, N. Veselá a S. Svobodová. „Byl jsem za holky moc rád, ale nechápal jsem, že to na hřišti neoslavily a ani spoluhráčky s nimi radost nesdílely. Prostě jsem tam neviděl žádné emoce, který by si dané okamžiky zasloužily, i když jsme o tom spolu už několikrát bavili, naposledy o poločasové přestávce,“ uzavřel trenér Luboš Hájek.

Po M. Kombercové v minulém utkání se Zbraslavicemi se na konci podzimní části sezony zranila i N. Štočková, když si špatným došlápnutím přivodila výron kotníku a do Vánoc bude bez fotbalu.

Uhlíři měli ve druhém poločase výhodu dvou pokutových kopů za ruku E. Vilímové a za faul brankářky K. Rozsypálkové, ale proměnili až ten druhý.

Fotogalerii z utkání naleznete zde!

Branky a asistence Čáslavi: N. Levinská (bez asistence) - 1:0, N. Levinská (bez asistence) - 2:0, Kar. Rozsypálková (E. Panýrková) - 3:0, E. Panýrková (bez asistence) - 4:0, N. Veselá (K. Bělohlávková) - 5:0, S. Svobodová (N. Levinská) - 6:0, N. Levinská (L. Hájková) - 7:0, N. Levinská (N. Lavická) - 8:2. Rozhodčí: L. Hájek. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, I. Ondráčková, A. Drážková - S. Svobodová, E. Panýrková, N. Štočková - N. Veselá, N. Levinská. Průběžně střídaly: L. Hájková, Kar. Rozsypálková, E. Vilímová, N. Lavická. Trenér: L. Hájek.