143_20240417_095230.jpg
140_20240403_122320.jpg
162_20211221_105050.jpg

Dívky přepsaly historii okresního fotbalového svazu

Dvě čáslavské hráčky byly nominovány do výběru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora kategorie WU14 (dívky ročník narození 2008 a mladší) na meziokresní turnaj v Milovicích. Bylo to vůbec poprvé, kdy k sestavení takového družstva na Kutnohorsku došlo.

Třináctiletá A. Drážková a o dva roky mladší L. Hájková sehrály v sobotu 18. prosince na umělé trávě v hale Milten důležitou roli v týmu. Zatímco první se v každém patnáctiminutovém zápase stala hlavním pilířem defenzivní činnosti a obětavě bojovala až do roztrhání kopačky, druhá výraznou měrou zatížila konto soupeřů. Vstřelila tři branky a jednou přinutila protihráčku, aby poslala míč do vlastní sítě.

„V útoku se mi dobře hrálo s Eliškou Klérovou z kutnohorské Sparty, s níž jsem si rozuměla už na předchozím tréninku v čáslavské hale Bios. Ona dala v Milovicích pět gólů,“ přiblížila čáslavská fotbalistka Lucie Hájková.

Dívčí výběr Okresního fotbalového svazu Kutná Hora pod vedením trenéra L. Hájka nakonec obsadil v konkurenci dalších osmi celků bronzovou příčku, když na turnaji nepoznal hořkost porážky. Ve skupině uhrál dvě remízy, stejný počet výher a jen kvůli horšímu skóre skončil druhý za Prahou-východ. Těsné vítězství pak uhájil v utkání o třetí místo.

„Musím Agátu a Lůcu pochválit, stejně jako ostatní hráčky. Čáslavandy potvrdily svou kvalitu a celý tým mě mile překvapil, protože jsme kvůli karanténě, nemocem či zraněním neodjeli do Milovic v nejsilnějším složením,“ řekl trenér Čáslavi a zároveň i okresního dívčího výběru Luboš Hájek.

Výsledky OFS Kutná Hora ve skupině A: - OFS Praha-východ 2:2 (E. Klérová, L. Hájková), - OFS Nymburk 2:2 (L. Hájková, E. Klérová), - OFS Benešov 2:1 (vlastní, L. Hájková), - OFS Kolín 2:0 (E. Klérová, vlastní).

Pořadí ve skupině A: 1. OFS Praha-východ, 2. OFS Kutná Hora, 3. OFS Kolín, 4. OFS Nymburk, 5. OFS Benešov.

Výsledek OFS Kutná Hora v zápase o 3. místo: - OFS Rakovník 3:2 (vlastní, E. Klérová 2).

Celkové pořadí: 1. OFS Příbram, 2. OFS Praha-východ, 3. OFS Kutná Hora, 4. OFS Rakovník, 5. OFS Kolín, 6. OFS Praha-západ, 7. OFS Beroun, 8. OFS Nymburk, 9. OFS Benešov.

Výběr OFS Kutná Hora kategorie WU14: A. Drážková, L. Hájková (obě FK Čáslav), A. Čejková, N. Kotrbová (obě AFK Bratčice), E. Klérová (Sparta Kutná Hora), J. Pěkná (TJ Jiskra Zruč nad Sázavou), V. Švejdová (SK Zbraslavice), V. Perclová (TJ Slavoj Vrdy), P. Jarošová (TJ Sokol Družba Suchdol).