125_20240312_115337.jpg
568_20221021_224010.jpg

Do tréninku sparťanek se zapojily dvě čáslavské naděje

Cennou zkušenost a snad i nový impuls získaly dvě talentované fotbalistky Čáslavi v úterý 18. října na umělé trávě v pražských Satalicích. Poprvé se tam na pozvání slavného českého klubu zúčastnily tréninku starších žákyň pražské Sparty.

Téměř třináctiletá A. Vrabcová a o rok mladší L. Hájková se už před necelými sedmi měsíci ocitly v hledáčku skauta P. Macka, a protože ten zájem potvrdil i na nedávném turnaji okresních výběrů kategorie WU14 v Poděbradech, vypravily se dívky společně na tréninkovou jednotku do hlavního města. Byla na nich sice vidět mírná nervozita z toho, co je čeká, ale jinak mohly zůstat v klidu, vždyť je do Prahy doprovázel jejich trenér L. Hájek i sparťanský kouč K. Truksa, který bydlí ve Vrdech.

Přestože pršelo s výjimkou závěrečných deseti minut po celý trénink, obě hráčky se mezi osmnácti sparťankami předvedly ve velmi dobrém světle a ukázaly svůj potenciál. Podle předběžné dohody a vyjádření obou stran by nemělo zůstat pouze u jednoho tréninku.

Dívčí zastoupení v pražské Spartě už Čáslav má, a sice v kategorii žen díky R. Hlouchové, kterou L. Hájek dříve také trénoval. K úspěšným dorostenkám v rudém dresu pak patří E. Truksová z Vrdů. Obě si zahrály i za českou fotbalovou reprezentaci.