SK Sparta KolínČÁSLAV
0:4
ne 2. 4. 2023 10:00 @ Brankovická / tráva č.2, ČDŽ U 15 C, 16. kolo

Dobrý výkon a výhra v Kolíně

Ve druhém jarním soutěžním utkání jsme dokázali navázat na výkon z předchozího domácího zápasu, ba ho i ještě zlepšit. V zápase s nádechem regionálního derby o jihovýchodní cíp Polabské nížiny jsme potvrdili roli favorita a nedopustili žádné překvapení.

Od úvodního hvizdu se hrálo ve svižném tempu a v 10. minutě jsme měli první možnost ke skórování, ale Kuba Vrdský samostatný únik neproměnil. Nedlouho poté Matěj Vilímek 21 metrů od brány zahrál trestný kop a krásnou střelou trefil břevno, od něhož se míč odrazil dolů – bohužel před čáru. Herní aktivitu jsme zúročili v 19. minutě, kdy padl gól s příchutí tenisového returnu. Kolínští zahráli dlouhý míč za naši obranu, Matěj Vilímek odblokoval útočníka, Bohouš Bednář vystoupil až před vápno a ihned rozehrál doprava na Petra Vavřinu, který dlouhým míčem oslovil do náběhu za obranu Radka Medlena. Jeho zakončení brankář neudržel, míč mu přes ruce prošel před bránu a tam už to měl dobíhající Kuba Vrdský jednoduché – 0:1. Další gól nesl visačku vysoké kvality herní vyspělosti – přenesení těžiště hry z pravé strany na levou (Petr Vavřina – Petr Kovář – Mikuláš Houdek), přičemž Miky následně kolmicí našel Mílu Šance na jehož technický obstřel k zadní tyči neměl domácí brankář nárok – 0:2. Minutu před poločasem domácí zahrávali rohový kop, který se nám podařilo odvrátit a jít do rychlého brejku. Kuba Vrdský vyslal Honzu Procházku do útoku, kdy šel sám na brankáře, který jeho střelu vyrazil na roh. Ten Radek Medlen rozehrál na přední tyč, odkud kolínský hráč hlavou nekompromisně skóroval – 0:3. Nelíčená radost Míly Šance z druhého gólu se panu rozhodčímu tak líbila, že ho zapsal i jako autora třetí trefy.

Druhý poločas se odehrával podle stejných not jako první, jenom posledních 10 minut jsme trošku z role vypadli a domácí měli dva náznaky s příchutí možného vstřelení gólu. Do té doby jsme měli utkání pod kontrolou, a kromě gólu ze 46. minuty jsem měli i další brankové příležitosti. Ale postupně. Před gólem Kuby Vrdského předvedl své dovednosti Petr Kovář – na půlce hřiště předskočením získal míč, rychlým driblinkem ho navedl až před vápno, kde ho přihrál Kubovi, který střelou po zemi k tyči skóroval – 0:4. Potom ještě Kuba a Fanda Rajchman brankáři vyprášili rukavice, oblouček Radka Medlena skončil těsně vedle tyče a Matěj Vilímek další trestný kop opětovně nasměroval do břevna.

Branky: 19. a 46. Jakub Vrdský, 32. Miloslav Šanc, 40. + 1. vlastní

Čáslav: Bednář – Vavřina (41. Šveřepa), Vilímek, Kovář, Houdek – Procházka, Petr (61. Kosolapchenkov), Medlen – Rajchman, Vrdský (68. Flieger), Šanc Mi.