FK Dukla Praha ,,B"ČÁSLAV
1:1
ne 27. 8. 2023 10:30 @ Praha 6, Juliska - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 13. kolo

Druholigová premiéra dopadla na Julisce nad očekávání

Velký skok z okresního přeboru starších žáků do druhé ligy dorostenek udělaly v neděli 27. srpna čáslavské fotbalistky. Na úvod sezony vyjely do Dejvic, kde na umělé trávě vedle stadionu Juliska byly hosty rezervního týmu pražské Dukly.

FK Dukla Praha B – FK Čáslav 1:2 pk (0:0), na penalty 4:5

Premiéru zvládly hráčky Čáslavi nad očekávání. Po remíze 1:1, na které se vedoucím gólem v 86. minutě po přihrávce E. Panýrkové podílela V. Pospíšilová, získaly do tabulky hned první bod a po úspěšném penaltovém rozstřelu, v němž proměnily všechny své pokutové kopy, si připsaly ještě jeden. Chvíli dokonce mohly pomýšlet na plný bodový zisk, ovšem velmi brzy je vyvedla z omylu vyrovnávací branka v 87. minutě.

Hodně výraznou postavou zápasu se stala čáslavská brankářka K. Rozsypálková. Nejdříve na sebe upozornila v 9. minutě zbytečným vyběhnutím a následnou žlutou kartou za faul až u autové čáry, ale pak už byla pro svůj tým velkým přínosem: pochytala několik šancí soupeře včetně penalty v 76. minutě za ještě bezbrankového stavu za ruku K. Bělohlávkové ve vlastní šestnáctce a v páté sérii pokutových kopů svůj pokus neomylně proměnila, aby vzápětí úspěšným zákrokem napsala tečku za celým utkáním.

„Musím pochválit celý tým, že za dohledu trojice rozhodčích s komunikátory udělal maximum pro to, abychom z hlavního města neodjeli s prázdnou. Po zkušenostech z přípravných zápasů nám určitě pomohlo, že se ochladilo, zvlášť když jsme měli z různých důvodů k dispozici jen dvě náhradnice. Ukázalo se, že pokud se holky kousnou, vydrží fyzicky, plně se koncentrují a dodrží taktické pokyny, mohou si dopřát radost i ve druhé lize. Jinak ovšem musím uznat, že jsme měli štěstí a Duklačky posílené o hráčky áčka byly fotbalovější,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Po závěrečném hvizdu měl hlavní rozhodčí P. Lukáš dost práce s vyplněním zápisu o utkání, protože z funkcionářského týmu pražského celku uviděl asistent trenéra M. Kolomazník žlutou kartu a vedoucí mužstva O. Havlas byl dokonce vyloučen. Od disciplinární komise následně v týdnu dostal pokutu ve výši 3000 korun a třízápasový trest zákazu výkonu všech funkcí uvedených v zápise o utkání.

Branka a asistence Čáslavi: V. Pospíšilová (E. Panýrková) - 0:1. Rozhodčí: P. Lukáš - T. Michalec, M. Myška. ŽK: 0/2 (K. Rozsypálková, K. Bělohlávková). Penaltový rozstřel: E. Panýrková, L. Vokounová, I. Ondráčková, N. Veselá, K. Rozsypálková (proměnily). Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, K. Bělohlávková - V. Pospíšilová, J. Brychtová. Průběžně střídaly: N. Veselá, Kar. Rozsypálková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Mělník - Sparta Praha B 0:18, Most-Souš/Dobroměřice - České Budějovice 0:13, Trutnov - Zaječice 1:2, Teplice - Roudnice nad Labem 4:3, Třebeš - Jihlava 0:10, Braník - Bohemians 1905 5:2.

Příští zápas: FK Čáslav - ABC Braník (sobota 2. září od 14.00 hodin na hlavním hřišti).