Související zápasy

Dva zápasy s týmy nad námi – každý jiný, nula bodů

Zápas s Chrudimí, která je výsledkově týmem jara (remíza v prvním kole, jinak samé výhry), měl od první minuty díky oběma týmům vysokou úroveň.

FK Čáslav – MFK Chrudim 1:5 (0:1)

Kluci předvedli jeden z nejlepších jarních výkonů, byli úspěšní a trpěliví v kombinaci. Naše snaha ale většinou skončila na vápně, moc gólových příležitostí jsme si nevypracovali. Chrudimští většinou čekali na naše chyby, které dokázali gólově potrestat – třikrát po standardní situaci a dvakrát rychlý brejk (gól na 0:3 nejspíš z ofsajdu). Jinými slovy prohra s hlavou nahoře.

Branky: 60. Marek Šanc – 12. Jakub Tlapák, 43. Radovan Kumpošt, 47. Roman Brychnáč, 67. Sebastian Souček, 71. Lukáš Nejedlý.

Čáslav: Bednář – Šanc Mi., Kovář, Petr (72. Machotka), Miláček – Medlen, Procházka, Dražinovský – Kříž (41. Flieger), Vrdský, Šanc Ma.

FC Háje JM - FK Čáslav 2:1 (1:1)

K zápasu o 4. místo v tabulce jsme odjeli bez stabilního brankáře a náhradní volba padla na Dominika Miláčka, který se nezvyklé role zhostil se ctí. Po zranění se vrátil Matěj Vilímek.

Do zápasu jsme vstoupili velice povedeně a už v 5. minutě šli do vedení po zdařilém provedení rychlého protiútoku – zisk míče na levé straně obrany, přenesení přes střed do volného prostoru na pravou stranu, odkud Míla Šanc poslal finální přihrávku za obranu na Kubu Vrdského. Ten uplatnil svoji rychlost, byl u míče první, dal si ho podél brankáře a trefil odkrytou bránu. Domácí v této pasáži jenom nakopávali dlouhé míče za obranu, která si s tím dokázala poradit. Takový obrázek hry ale vydržel jenom 20 minut. Přišlo pár laciných ztrát míče na vlastní polovině a tím jsme domácí vrátili do hry. Špatnou rozehrávkou a následným nedůrazem na středu hřiště jsme jim navíc darovali vyrovnání. Zbytkem poločasu jsme se protrápili a zlepšení nepřinesla ani změna rozestavení.

Ve druhé půli jsme si moc nevěděli rady s vysoko napadajícími důraznými hráči domácích, opět přišlo několik ztrát míče a vyrovnaný stav držel většinou jenom díky jejich nepřesné mušce. Domácí se vítězného gólu dočkali v 73. minutě po dvojnásobné dorážce odražených míčů na malém vápně. Po obdržené brance jsme se ještě snažili o vyrovnání - jedno skorogólové zakončení Honzy Procházky skončilo díky teči těsně vedle brány, zahrávali jsme i tři rohové kopy, ale k vyrovnávacímu gólu to nevedlo.

Branky: 26. a 73. Maxim Maleta – 5. Jakub Vrdský

Čáslav: Miláček – Šanc Mi., Kovář, Vilímek, Houdek – Medlen, Procházka, Petr (72. Kosolapchenkov) – Dražinovský, Vrdský, Šanc Ma. (60. Šveřepa).