FK Baník Most - Souš/FK DobroměřiceČÁSLAV
147_20240430_091055.jpg
1171_20240420_002051.jpg

Dycky Most! Seriál s góly jako přes kopírák pokračoval

Hrací kostka nalezená v trávníku na fotbalovém hřišti v Čepirohách jako by chtěla dorostenkám Čáslavi předem ukázat, kolikrát budou se sdruženým týmem Most-Souš/Dobroměřice na jihozápadním okraji města inkasovat. Nahoře byla šestka.

FK Baník Most-Souš/FK Dobroměřice – FK Čáslav 6:2 (3:0)

Čáslavandám nehrály do noty ani další aspekty jako více než dvouapůlhodinová cesta minubusem k utkání a od podzimu vůbec první kontakt s přírodní trávou, protože na atletické hřiště ve Vodrantech se kvůli údržbě travnaté plochy nesmí a na hlavním stadionu Pod Hrádkem může trénovat a hrát jen áčko.

„Tím jsme si ale zápas rozhodně neprohráli,“ nehledal žádné výmluvy čáslavský trenér Luboš Hájek. „Chyba byla jednoznačně na naší straně, vždyť čtyři ze šesti gólů jsme dostali ze samostatných úniků. Holky na ně většinou nedokázaly včas reagovat, nezachytily náběhy a už se to valilo. I když se na tom v rámci defenzivní činnosti celého týmu snažíme na trénincích intenzivně pracovat, tyhle situace se opakují a výsledkově na to doplácíme, zvlášť když má soupeř kvalitní zakončení,“ pokračoval kouč.

Jeho svěřenkyně se také těžko vyrovnávaly s tvrdostí protihráček. „Dohrávaly souboje, ale neviděl jsem v tom nic záludného. A když už to byl faul, měli jsme výhodu standardní situace a dvakrát jsme toho využili ke vstřelení branky. I naše holky by potřebovaly být na hřišti míň hodné a hrát víc do těla, samozřejmě v rámci pravidel,“ upřesnil Luboš Hájek.

„Penaltu jsem nekopla úplně tak, jak jsem chtěla, ale s velkým štěstím to tam brankářce proklouzlo. U přímého kopu jsem si řekla, že jsou lehké míče, že dobře poletí, tak jsem to zkusila a vyšlo to,“ ohlédla se za svými dvěma trefami Amálie Čudová. Ta na jaře konečně prolomila střeleckou smůlu a k osmi podzimním gólům přidala další dva.

Hodně zpevnit obranu budou muset druholigové dorostenky Čáslavi hned v dalším utkání, kdy v neděli 21. dubna od 10 hodin přivítají na umělé trávě Dynamo České Budějovice, se sedmibodovým náskokem vedoucí celek tabulky.

Branky a asistence Čáslavi: A. Čudová (pokutový kop) - 3:1, A. Čudová (přímý kop) - 5:2. Rozhodčí: S. Moudrý - O. Wohl, V. Novák. ŽK: 1/1 (M. Blehová). Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, E. Skaláková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: N. Veselá, Kar. Rozsypálková, D. Petiková. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Třebeš - Mělník 2:1, Jihlava - Roudnice nad Labem 6:0, České Budějovice - Bohemians 1905 3:1, Trutnov - Dukla Praha B 0:11, Sparta Praha B - Zaječice 17:0, Teplice - Braník 5:1.

Příští zápas: FK Čáslav - SK Dynamo České Budějovice (neděle 21. dubna od 10.00 hodin na umělé trávě).

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!