ČÁSLAVFK Mělník 1909
9:0
ne 19. 11. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, 2.liga dorostenky Čechy, 12. kolo

Famózní závěr podzimní části odnesl Mělník výpraskem

Vítězstvím, které si možná ani ve snu nedokázaly představit, skončila pro fotbalistky Čáslavi první polovina jejich účinkování ve druhé lize dorostenek. Po výborném výkonu porazily v neděli 19. listopadu na umělé trávě Mělník devítigólovým rozdílem!

FK Čáslav – FK Mělník 1909 9:0 (4:0)

Přitom poslední tři utkání týmu od soutoku řek Vltavy a Labe vzbuzoval respekt, protože nulu na svém kontě najednou rozšířil na pět bodů. Čáslavandy ale přistoupily k podzimní soutěžní derniéře tím nejlepším způsobem, sešly se téměř v takzvané plné palbě a brzy po úvodním výkopu ukázaly, kdo bude v sychravém počasí udávat tempo zápasu.

„Takhle bych chtěl holky vidět hrát častěji. Měly dobře nastavenou hlavu, běhaly, vytvářely tlak na protihráčky a dostávaly se do šancí. Bylo na nich vidět, že je fotbal bavil. Už po první půli jsme vedli o čtyři branky, ale skóre mohlo být při lepší střelecké produktivitě klidně vyšší,“ nechal se slyšet čáslavský trenér Luboš Hájek.

Pokud Mělník pomýšlel o poločasové přestávce na nějaký impuls v podobě rychle vstřelené branky, tak to bylo přesně naopak. Hned v úvodu druhého dějství skórovala Čáslav a za dalších pět minut zase. Zatímco domácí fotbalistky byly takzvaně na koni, soupeřky bolelo utkání v nepříznivých klimatických podmínkách čím dál víc a v závěru ho dohrávaly pouze v deseti.

„Rozhodně jsem nečekal, že vyhrajeme o devět gólů. Až to pro měl byl takový zvláštní pocit. Cením si také nuly vzadu. Holky si takové vítězství plně zasloužily i za to, že se nenechaly rozhodit zimou a nepříjemným deštěm. V tomto ohledu se nám zúročilo, že trénujeme za každého počasí. Rovněž mě potěšila hráčská účast. Dění na umělé trávě se nezměnilo ani poté, co jsem zhruba necelou půlhodinu před koncem poslal v rozmezí pěti minut na hřiště všech šest náhradnic,“ zrekapituloval Luboš Hájek.

O to lepší by po takovém zakončení mistrovského podzimu mohl být v sobotu 25. listopadu od 15 hodin bowlingový turnaj, který rodiče naplánovali celému čáslavskému týmu v klubu Gumárna.

Branky a asistence Čáslavi: A. Čudová (I. Ondráčková) - 1:0, A. Čudová (I. Ondráčková) - 2:0, E. Panýrková (A. Čudová) - 3:0, I. Ondráčková (A. Čudová) - 4:0, I. Ondráčková (L. Vokounová) - 5:0, A. Čudová (L. Vokounová) - 6:0, E. Panýrková (bez asistence) - 7:0, A. Čudová (I. Ondráčková) - 8:0, E. Panýrková (bez asistence) - 9:0. Rozhodčí: V. Svoboda - R. Pařez, J. Uher. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - A. Čejková, A. Vrabcová, E. Bednářová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, E. Panýrková, E. Skaláková - A. Čudová, V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: K. Bělohlávková, M. Blehová, Kar. Rozsypálková, N. Veselá, P. Havránková, Luc. Vokounová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Roudnice nad Labem - Braník 0:3, Jihlava - Trutnov 11:0, Bohemians 1905 - Dukla Praha B 4:1, České Budějovice - Třebeš 9:0, Sparta Praha B - Most-Souš/Dobroměřice 7:0, Zaječice - Teplice 0:9.