ČÁSLAVFK Teplice - fotbal, spolek
1:2
so 16. 3. 2024 14:00 @ Vodranty - UMT, 2.liga dorostenky Čechy, 15. kolo

Favorit z Teplic přece jen unikl nemilému překvapení

Podle papírových předpokladů se měl stát druholigový duel dorostenek Čáslavi a Teplic v sobotu 16. března jednoznačnou záležitostí týmu ze severních Čech. Ovšem nestalo se tak a velký favorit byl rád, že se nakonec protrápil k těsnému vítězství.

FK Čáslav – FK Teplice 1:2 (1:1)

Jestliže si hosté z Teplic mysleli, že v Čáslavi navážou na vysokou domácí výhru 12:0 z podzimu a uhrají třeba ještě lepší výsledek, tak museli být hodně zklamaní. Čáslavandy totiž vůbec nepůsobily odevzdaným dojmem, ba naopak. Chtěly potvrdit výkon ze druhého poločasu v jarní premiéře v Braníku, což se jim také dařilo. A dokonce se po půlhodině hry ujaly vedení, když pěkné spolupráci s L. Vokounovou dala gólovou tečku E. Panýrková.

Málo výrazné hráčky Teplic se nadechly v 38. minutě, kdy vyrovnaly přímo z rohového kopu. Z pohledu čáslavských fotbalistek se jednalo o hodně lacinou branku, která je však na kolena nesrazila. I po změně stran bojovaly o co nejlepší výsledek a třeba i o překvapivý bodový zisk. Ten se nakonec nekonal, protože jedenáct minut před koncem zápasu si už iniciativnější Severočešky přece jen připsaly rozhodující trefu.

„Aktivní hrou po celé utkání jsme překvapili sami sebe a určitě i soupeře. Bylo pro mě zajímavé sledovat, jak se s tím tým, který ještě v minulé sezoně hrál první dorosteneckou ligu, obtížně vyrovnával a jak na různé podněty reagoval,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek.

„Za předvedený výkon by si holky alespoň bod zasloužily. Jejich zklamání bylo po závěrečném hvizdu rozhodčího velké a objevily se u některých i slzy. Když budou hrát pokaždé s takovým elánem a zaujetím, výsledky se jistě dostaví, ale samozřejmě se musí zároveň vyvarovat zbytečných chyb, které se objevily i v utkání s Teplicemi,“ řekl Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: E. Panýrková (L. Vokounová) - 1:0. Rozhodčí: F. Křivka. Hrací doba: 2x 45 minut.

Čáslav: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, M. Blehová, A. Čejková - L. Vokounová, E. Panýrková, I. Ondráčková, A. Čudová, Luc. Vokounová - V. Pospíšilová. Průběžně střídaly: E. Skaláková, E. Čejková, Kar. Rozsypálková, N. Veselá. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Sparta Praha B - Dukla Praha B 7:0, Roudnice nad Labem - Třebeš 6:1, Mělník - Braník 3:4 pk, Jihlava - České Budějovice 2:3, Zaječice - Most-Souš/Dobroměřice 1:4, Bohemians 1905 - Trutnov 5:0.

Příští zápas: MFK Trutnov - FK Čáslav (sobota 23. března od 12.30 hodin na umělé trávě).