6_20210824_145257.jpg

Fotbalisté Čáslavi chtějí proti Libiši uspět a navázat na vítězství z Hlinska

Po dlouhých 301 dnech vyběhnou fotbalisté Čáslavi na domácím stadionu Pod Hrádkem k mistrovskému utkání divizní skupiny C. Čáslavští budou chtít v nedělním zápase navázat na vítězství v úvodním kole divize z Hlinska, kde díky brance Radka Richarda vytěžili tři body. Zápas proti Sokolu Libiš startuje v neděli 8. srpna od 17:00 hodin.

„Jak moc povedený vstup do soutěže to pro nás bude, uvidíme až po nedělním zápase se Sokolem Libiš,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Tři body z Hlinska svoji váhu dostanou až poté, co by se nám povedlo naplno bodovat i na domácí půdě. Pokud chceme v soutěži čeřit vodu v horní polovině tabulky, musíme zvládat domácí zápasy stoprocentně,“ uvědomuje si.

„Řada hráčů se představí v Čáslavi v dresu dospělého áčka poprvé, věřím, že z nich drobná nervozita spadla již v Hlinsku a doma budeme opět stoprocentně nachystaní,“ říká Jakub Svoboda.

Bude v neděli platit pravidlo o tom, že vítězná sestava se nemění? „Máme poměrně široký kádr, navíc řešíme řadu bolístek a dalších drobností u hráčů,“ sdělil Svoboda a doplnil: „Uvidíme, věřím, že hráči, co nastoupí, tak na hřišti nechají všechno a diváky potěšíme jak výkonem, tak ziskem tří bodů,“ řekl.

Sokol Libiš vstoupil do nové sezóny vítězstvím 4:0 nad Letohradem. „K soupeři přistupujeme se vším respektem a pokorou. Nicméně my hrajeme na domácí půdě a chceme stoprocentně uspět,“ konstatoval Svoboda odhodlaně.Čáslavští mají proti Libiši aktivní bilanci. V posledních dvou nedohraných sezónách nad Libiší dvakrát zvítězili, vždy shodně 3:1.

Pro fanoušky bude v odpoledních hodinách otevřena restaurace Na Hřišti, která připravuje svoji tradiční fotbalovou nabídku – grilovanou klobásu a vychlazené pivko. Vstupenky na utkání budou slosovatelné, výherci se mohou těšit na předměty s logem klubu – šály, vaky, atd.

Vstupné na podzimní část divize C je pro dospělého muže 50 Kč, pro ženy 30 Kč. Hráči mládežnických celků FK Čáslav mají vstup na stadion zcela zdarma, to samé se týká i mládeže do 15-ti let.

Poslední vzájemné zápasy:

2. kolo divize C, 31.8. 2020: Čáslav – Libiš 3:1 (1:0)

Branky: 9. Bašek, 57. Mlynka, 68. vlastní – 55. Přibyl. Rozhodčí: Makovička – Matyš, Urban. Žluté karty: Petrů, Trekoval – Brožek, Přibyl. Diváků: 138.

Čáslav: Barták – Kurka, Richard, K. Petrů, Hannich – Čuchal – Strnad, Král (46. Kopp), Mlynka (78. Trekoval) – Ronovský (86. Váňa), Bašek (58. Netušil). Trenér Jakub Svoboda.

Libiš: Brožek – Macháček, Pešek, Horváth, Přibyl, Brabec, Ohryzek (46. Stibora), Zbořil (62. Majid), Beneš (73. Dobrovolný), Ludvíček, Dušek (19. Tylšar). Trenér Miroslav Jíra.

2. kolo divize C, 19.8. 2019 Čáslav – Libiš 3:1 (2:0)

Branky: 3., 51. Kořínek, 15. Ronovský - 85. Hrnčíř. Rozhodčí: Pekař - Linhart, Bohata. ŽK: Šobr. Diváků: 157.

Čáslav: Hartych - Jelínek, Richard, Mráz, Hannich -  K. Petrů (80. M. Král), Čuchal - Strnad (63. Para), J. Vančura (84. Kurka), Kořínek (75. Mach) - Ronovský (71. Váňa). Trenér Jakub Svoboda.

Libiš: Brožek - Bíba, Macháček, Pešek, Macháč (61. Dobrovolný) - Šobr (80. Šobr), Tylšar (46. Dušek), Beneš, Přibyl - Očovan, Hamada (46. Vaněk). Trenér Luboš Urban.