TJ Dvůr Králové nad LabemČÁSLAV
ne 28. 5. 2023 17:00 @ Dvůr Králové n.L. / tráva, Fortuna Divize C, 28. kolo
125_20240312_115337.jpg
776_20230529_090914.jpg

Fotbalisté Čáslavi klíčový duel sezóny nezvládli

Fotbalisté Čáslavi ve 27. kole divizní skupiny C zavítali do Dvora Králové. Soupeř, jehož sestava byla prošpikovaná zahraničními hráči, před zápasem na Čáslav ztrácel v boji o záchranu tři body. Hostům však v utkání zvlhnul střelecký prach a domácí se po vítězství dostali v tabulce před Čáslav, jelikož mají lepší bilanci vzájemných zápasů.

Dvůr Králové n/L – Čáslav 3:1 (0:0)

„Jeli jsme do Dvora pro tři body. Podle toho jsme i ofenzivně poskládali sestavu. Bohužel jsme vyhořeli v proměňování brankových příležitostí, a to rozhodlo zápas,“ podotkl trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „V prvním poločase jsme měli čtyři velké příležitosti ke skórování. V úvodu se po brejku neprosadil Slavík, Hejného pokus po standardní situaci zachránil domácí brankář na brankové čáře. Dvě tisíciprocentní šance měl Chábera, kdy byl pokaždé zcela osamocen na zadní tyči před domácím brankářem. Jednou jej domácí brankář vychytal, podruhé nohou zakončil do boční sítě. To byly obrovské šance, které jsme trestuhodně zahodili,“ kroutil Svoboda hlavou. „Domácí v prvním poločase po jedné střele ze střední vzdálenosti orazítkovali tyč.“

„Měli jsme dobrý vstup do druhého poločasu. Dva nadějné průniky ale skončili naším neúspěchem. Hejného zakončení pak trefilo domácího obránce, který stál vedle brankáře metr před brankovou čárou,“ popisoval Svoboda. „A tak se opět potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Soupeř po se odrazech míče dostal ke střele ze střední vzdálenosti, která skončila v síti. Než jsme se nadáli, tak jako již několikrát, inkasovali jsme vzápětí podruhé z pokutového kopu,“ zlobil se trenér Čáslavi.

Museli jsme reagovat. Přeskupili jsme řady a dle mého názoru, i když jsme hráli vabank, tak jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v jarní části. Nebylo nám ale přáno vstřelit branku. Hajník mířil hlavou milimetr vedle levé tyče. Hejného v další stoprocentní šanci vychytal domácí brankář a Ronovský v několika chumlech před brankou soupeře mířil pokaždé mimo. Takže se zákonitě prosadili domácí, kdy jejich hráč trefil odražený míč z pětadvaceti metrů volejem přesně za tyč. To už se nám fotbalová spravedlnost vysmála do očí,“ řekl Svoboda s hořkým úsměvem na tváři.

„Náš gól v závěru nic neřešil, i když jsme po něm měli ještě jednu šanci, třígólové manko bych smazali těžko. V této fázi soutěže je jednoznačně nejdůležitější výsledek. Ten je pro nás krajně nepříznivý. Zklamali jsme v koncovce,“ hlesl.

Čáslav v neděli doma vyzve Hlinsko, poté zavítá do Ústí nad Orlicí: „Máme před sebou ještě dvě utkání. Pokusíme se urvat plný počet bodů a uvidíme, na co to bude v konečném účtování stačit. Na skládání zbraní je ještě brzy.“

Branky: 50. Kwesi, 53. Trawalli pok. kop, 83. Šťastný – 91. Peca.

Rozhodčí: Papežík – Bednář, Braun. Červená karta: 93. Konyvka (Č). Žluté karty: Solomon, Machač, Šťastný – Vančura, Chábera. Diváků: 220.

Dvůr Králové n/L: Matula – Solomon, Picha, Machač (85. Štědrý), Votrubec, Kwesi, Šťastný, Trawally (75. Hrubý), Augustin, Hruška (64. Sojka), Olawoyin. Trenér Zdeněk Dujsík.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů (59. Bašek), Peca – Chábera (85. Schovanec), Vančura (85. Konyvka), Čuchal, Slavík – Ronovský, Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Zdroj foto: Renata Jírová