980_20231017_085728.jpg

Fotbalisté Čáslavi mají nového trenéra. Tým povede Petr Janda!

V neděli na lavičce Čáslavi skončil dlouholetý trenér áčka Jakub Svoboda. V pondělí vedení klubu na danou situaci reagovalo. Novým trenér divizních fotbalistů Čáslavi se stává Petr Janda. Řešení je to prozatím dočasné. Janda tým povede do konce podzimní sezóny.

Petr Janda v klubu zastává pozici šéftrenéra mládeže. „To je i nadále naší prioritou. Chtěli jsme dát do konce podzimu áčku nějaký nový impuls. Nakonec jsme si pomohli člověkem z vlastních řad. Řešení je to ale dočasné. Máme nyní tři, čtyři týdny na to, abychom do Čáslavi přivedli k a-týmu trenéra, který bude pokračovat v nastolené klubové koncepci,“ řekl za vedení FK Čáslavl Miroslav Paták.

Janda bude současně i nadále působit v roli šéftrenéra mládeže a v pozici hlavního trenéra kategorie U17. „Petr ale dočasně skončí u kategorie U19, kterou na poslední čtyři kola převezme právě Jakub Svoboda,“ upřesnil Miroslav Paták.

Petr Janda coby hráč získal dva tituly mistra ligy se Slavií Praha, zahrál si prestižní Ligu mistrů, působil v Turecku a dvakrát si dokonce navlékl reprezentační dres.

V rámci trenérské kariéry šéfoval mládeži v FC Písek a působil v roli hrajícího trenéra u celku Sokola Čížová v divizi a později také ve třetí lize. V současné době působí v roli šéftrenéra mládeže FK Čáslav a zároveň nově zastává funkci hlavního trenéra divizního celku mužů.