ČÁSLAVFK Náchod
125_20240312_115337.jpg
468_20220829_212532.jpg

Fotbalisté Čáslavi na domácí půdě podlehli Náchodu

Ve čtvrtém kole divizní skupiny C přivítali fotbalisté Čáslavi na domácím stadionu FK Náchod. Vítání to bylo více než zdvořilé, protože již ve třetí minutě domácí nabídli hostům první branku zápasu. Ve 37. minutě šli navíc hosté po další akci do dvoubrankového trháku. Domácí sice do poločasové přestávky dokázali snížit na rozdíl jedné branky, avšak v rozkouskovaném druhém poločase na srovnání výsledku nedosáhli.

Čáslav – Náchod 1:2 (1:2)

Z výsledku jsem obrovsky zklamán. Nepamatuji si domácí zápas, ve kterém bychom si za první poločas vytvořili tolik brankových příležitostí,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Na druhou stranu nás v úvodu soutěže stojí bodový zisk naše naivní bránění a laciné branky,“ kroutil hlavou.

„Opět jsme museli od začátku zápasu dotahovat nepříznivé skóre. Nastřelili jsme břevno, hlavičku Dudly zlikvidoval brankář hostí na brankové čáře. Šance měli Vocel, Chábera a tu největší Ronovský, který z malého vápna pálil nad. Nakonec se alespoň prosadil Chábera, který na zadní tyči uklidil do sítě prodloužený míč,“ popisoval trenér Čáslavi.

„Prvních dvacet minut druhého poločasu se bohužel téměř nehrálo. Hra byla obrovsky rozkouskovaná, navíc se čekalo na rozhodčího až si doběhne do kabiny pro nový praporek. My jsme se ve druhém dějství upjali ke standardním situacím. Asi třikrát jsme nebezpečně hlavičkovali, měli pár závarů, ale nebylo to už ono. Gól měl na hlavě opět Dudla, Hajnik po rohovém kopu mířil těsně vedle. Hosté hrozili do otevřené obrany, nastřelili spojnici břevna a tyče,“ rekapituloval Svoboda.

„Bohužel se ve druhém poločase prakticky nehrálo, zápas byl obrovsky rozkouskovaný, což nám samozřejmě nepomohlo do tempa. Bohužel musíme přijmout třetí porážku v úvodu soutěže, a to se mi neříká snadno. Budeme pokračovat v tvrdé práci a domácí zaváhání hodláme napravit na půdě vedoucího Liberce,“ doplnil Svoboda odhodlaně.

Branky: 43. Chábera – 3. Bičiště, 37. Brich.

Rozhodčí: Bednář – Bečvář, Papežík. Žluté karty: Slavík – Hladík, Petřík, Král, Bičiště, Simon, Gois, Krejčík (trenér). Diváků: 170.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka (90. Bašek), Hajník, Mráz, Slavík – Vilím (60. Nykodým), Vocel (60. Čuchal), Vančura, Chábera (66. Schovanec) – Dudla, Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Náchod: Hladík – Světlík, Knap, Locker, Rojšl, Petřík, Knespl (75. Gois), Král, Brich, Punar (68. Simon), Bičiště (92. Hrubý). Trenér Karel Krejčík.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!

Zdroj titulní fotky: https://fknachod.sklub.cz