ČÁSLAVMFK Chrudim B
ne 11. 9. 2022 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 6. kolo
494_20220912_095642.jpg

Fotbalisté Čáslavi opět otáčeli zápas, nakonec jim finiš stačil na remízu

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím stadionu přivítali rezervu MFK Chrudim. Domácí se sice v zápase dostali rychle do vedení. Hosté ale do čtvrthodiny skóre otočili na 1:3! Ve 21. minutě inkasoval hostující Zikmunda červenou kartu. Domácí v dlouhé početní výhodě stihli skóre jen dorovnat, i když Ronovský v samém závěru spálil obrovskou šanci!

Čáslav – Chrudim B 3:3 (2:3)

Po dešti bylo v Čáslavi hřiště v katastrofálním stavu. Hrálo se na značně podmáčeném terénu, který dopředu určil ráz utkání. My jsme chtěli do utkání vlétnout a co nejdříve se vybudovat náskok. Tomu jsme přizpůsobili předzápasovou rozcvičku, změnili jsme některé zaběhnuté věci,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda a navázal: „Hned ve druhé minutě jsme se po přetaženém centru na zadní tyč dostali do vedení. Měli jsme soupeře přesně tam, kde jsme chtěli,“ zdůraznil trenér Čáslavi.

„O deset minut jsme ale nepochopitelně chybovali při autovém vhazování hostí a byla z toho penalta ze které jsme inkasovali. Navíc soupeř v dalších šesti minutách podnikl dvě akce, z obou nás potrestal a rázem jsme prohrávali o dvě branky. To jsou věci, nad kterými zůstává rozum stát. Nemůžeme v šesti odehraných kolech šestnáctkrát inkasovat, to je na pováženou!“

Ve 21. minutě putoval po faulu na Cháberu předčasně do sprch chrudimský Zikmunda: „Přesilovku jsme využili až v závěru poločasu, kdy hosté navíc hráli o devíti, protože jeden jejich hráč byl ošetřován mimo hřiště. Postupným útokem jsme si připravili míč do centru, po kterém se hlavou prosadil Hejný,“ popisoval Svoboda.

„Ve druhém poločase hosté bránili v hlubokém obranném bloku na vlastní polovině. Dlouho jsme na ně nemohli najít recept. V posledních dvaceti minutách jsme změnili rozestavení a vrhli síly ještě více do útoku. Nakonec z toho pramenil tlak. Hosté přežili řadu závarů, kdy jsme nebyli schopni míč dotlačit do brány. Až přišel prudký centr ze strany od Baška, který ve skluzu uklidil do prázdné brány Hejný,“ popisoval trenér Čáslavi.

„Nakonec jsme mohli dokonce vyhrát. Obrovskou šanci spálil v nastavení Ronovský, ke kterému se míč odrazil do prostoru mezi malé vápno a penaltu. Střela mu ale ve vyložené pozici nesedla a zamířil vedle,“ konstatoval Svoboda.

Jsme zklamán z našich naivních chyb. Pokaždé musíme dotahovat náskok soupeře a není možné abych každý druhý zápas skóre senzačně otáčeli,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 2. Chábera, 45. a 85. Hejný – 13. Tlapák (pok. kop), 15. Zvolánek, 19. Sedlák.

Rozhodčí: Vitvar – Erlebach, Haleš. Žluté karty: Vančura, Hejný, Hajník, Bašek – Mrázek, Holeček. Červená karta: 21. Zikmunda (Chrudim).

Čáslav: Barták – Kurka, Hajník, Mráz, Konyvka (70. Schovanec) – Chábera (60. Vilím), Vančura, Vocel (60 Bašek), Slavík – Hejný, Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Chrudim B: Mrázek – Gregovský, Sedlák, Dostálek (88. Havránek), Zrůst (72. Musílek), Zikmunda, Zvolánek (72. Šindelář), Tlapák (45. Holeček), Holub (88. Češka), Drahoš, Vácha. Trenér Miroslav Teplý.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!´