Do čáslavské kabiny přišel v průběhu podzimní části sezony, nastupuje v zadních řadách, ale už také vsítil dvě branky. Tu druhou v posledním utkání na půdě posledního Náchoda, kde jeho tým zvítězil v utkání 4. ligy (divize) jasně 3:0. Bývalý prvoligový fotbalista a syn trenéra Romana Kučery Tomáš se stal Osobností Deníku. Jak se mu trénuje pod vedením otce a co považuje za svůj největší sportovní úspěch?
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole Divize C na domácím hřišti přivítali ex-třetiligový Chlumec nad Cidlinou. Diváci byli svědky atraktivního utkání hraného ve svižném tempu. O osudu zápasu rozhodla akce domácích krátce po změně stran, kdy jedinou a zároveň vítěznou branku vstřelil Jindřich Kučera.
Neděle 19. října 2025 bude na stadionu Pod Hrádkem v Čáslavi patřit dalšímu utkání 4. české fotbalové ligy – skupiny C. Od 15:30 hodin se v rámci 11. kola střetne domácí FK Čáslav, aktuální lídr soutěže, s FK Chlumec nad Cidlinou, který se nachází na osmém místě tabulky.
Fotbalisté Čáslavi splnili v Náchodě roli favorita. Díky zaváhání soupeřů se znovu posunuli o bod na první místo tabulky 4. ligy sk. C.
O výsledku utkání rozhodli Čáslavští povedeným výkonem v prvním poločase.
Fotbalisté Čáslavi přišli o vítězství sedm minut před koncem
Fotbalisté Čáslavi v úterý 28. září na domácím hřišti přivítali Kosmonosy. Hosté z Mladoboleslavska v posledních dvou utkáních získali šest bodů, když naposledy zvítězili na půdě lídra soutěže z Vysokého Mýta 3:0! Čáslavští dokázali v utkání obrátit nepříznivé skóre. Hosté ovšem sedm minut před koncem srovnali po precizně zakončené brejkové situaci.
„Trénovat mládežnickou kategorii, kde se nehraje na výsledek, byl bych s naším herním projevem spokojen. Poslední dvě utkání máme ve hře dlouhé pasáže, kdy jsme jednoznačně dominantní a dokážeme soupeře zatlačit na jeho polovinu. Je to pro nás nová věc, protože dosavadní zápasy jsme takto herně nezvládali, rozhodovali jsme po akcích z rychlých protiútoků. Proto je třeba přimhouřit oči, protože kluci se snaží popasovat s hlubokým obranným blokem soupeře, na což jsme v Čáslavi nebývali zvyklí,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.
„Vyjma úvodních patnácti minut, kdy jsme na můj vkus hráli moc otevřeně, jsme soupeře tlačili na jeho polovině. Inkasovali jsme opět po naivním bránění a nezajištění se velmi lacinou branku. Byť jsme v první půli kopali několik rohových kopů a závarů, vyloženou šanci jsme neměli,“ popisoval dění v úvodních pětačtyřiceti minutách lodivod domácí lavičky.
„Ve druhém poločase se naše aktivita ještě stupňovala. Vančura vstřelil hezkou branku z přímého kopu. Hosté si po centru nastřelili břevno vlastní branky, Schovanec z blízka hlavičkoval v obrovské šanci nad. Nakonec jsme se dočkali, kdy se hlavou prosadil Hejný,“ rekapituloval Svoboda.
„Bohužel jsme z vlastního autu na soupeřově polovině vyrobili brejk pro hosty, kteří jej skvěle vyřešili a srovnali skóre. Poslední desetiminutovku jsme ve snaze o vítězství dohráli spíše v křeči. Za předvedený výkon kluky musím pochválit, škoda, že nestačil na tři body,“ uzavřel Jakub Svoboda.