Fotbalisté Čáslavi počtvrté v řadě nevyválčili na půdě soupeře ani bod. Navíc potřetí prohráli pouze o jedinou branku. Hlinsko o své výhře rozhodlo produktivitou ze standardních situací, kdy hosté dvakrát inkasovali po neubráněném rohovém kopu. Nic naplat nebyl fakt, že ve druhém poločase svého soupeře místy přehrávali. Bilanci na hřištích soupeřů je tak z pohledu Čáslavi tristní!
Fotbalisté Čáslavi v 8. kole divizní skupiny C zajíždějí v neděli 24. září na půdu FC Hlinsko. Soupeř z Českomoravské vrchoviny sice sezóny zahájil sérií porážek, nicméně před 14 dny na domácí půdě zdolal ambiciózní Benešov a v minulém kole zvítězil jednoznačně tři nula na půdě Vysokého Mýta. Svěřence trenéra Jakuba Svobody na hřišti soupeře, který je o bod v tabulce za čáslavským týmem, nečeká vůbec nic lehkého.
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali SK Kosmonosy. Soupeř ze samého spodku tabulky, který do té doby nebodoval. Domácí se v utkání ujali rychle vedení, navíc byl po čtvrthodině hry vyloučen brankář Kosmonos Šteiner. Hosté však skóre srovnali z pokutového kopu a ve druhém poločase dvěma rychlými kontry utekli do dvoubrankového trháku. Domácí borci pak v závěru stihli skóre už jen dorovnat na konečných 3:3!
Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C na domácím stadionu Pod Hrádkem přivítají celek Kosmonos. Domácí celek po venkovní prohře v Letohradu potřebuje notně bodovat. To samé ale platí pro celek z Mladoboleslavska, který dosud nezískal ani bod!
Fotbalisté Čáslavi přišli o vítězství ve Vysokém Mýtě brankou v závěru zápasu
Až do 87. minuty drželi fotbalisté Čáslavi na půdě druhého Vysokého Mýta jednogólový náskok. O ten však po rohovém kopu a zakončení Dvořáka přišli. I tak přivezli Čáslavští cenný bod, i když zejména ve druhém poločase sahali rovnou po třech!
Středeční termín předehrávky vyřadil ze sestavy Čáslavi kvůli pracovním povinnostem Hannicha s Hejným. Trenér Svoboda tak oproti domácímu utkání s Poříčany udělal hned tři změny v základní sestavě. „Jsem rád, že i přes rotaci hráčů v úvodní jedenáctce a změnu rozestavení jsme se prezentovali povedeným výkonem, který mohl být korunován vítězstvím. O to jsme bohužel přišli nedohranou standardní situací v závěru zápasu,“ povzdychl si čáslavský trenér Jakub Svoboda.
„Chtěli jsme se prezentovat aktivní hrou, vysokým presinkem, a to se myslím povedlo. V prvním poločase jsme se navíc daleko více snažili o konstruktivní rozehrávku, kdy jsme byli vcelku často v držení míče, nicméně nebezpeční pro branku domácích jsme v prvním poločase příliš nebyli. Na druhé straně měli domácí dvě pološance, jednu po rohovém kopu, ale nemířili přesně,“ rekapituloval Jakub Svoboda.
„Úvod druhého poločasu nám vyšel na jedničku. Dali jsme krásnou branku po postupném útoku a střele do odkryté branky, kdy se po přihrávce Strnada prosadil Bašek. Měli jsme další dvě příležitosti k navýšení skóre. Slavík trefil břevno a následné dvě dorážky Strnada a Ronovského stihli domácí obránci vždy zblokovat. Pak šel Bašek sám na brankáře, ale místo střely zasekával míč, nakonec z toho byl faul na brankáře, škoda,“ litoval trenér Čáslavi.
„Domácí se vrhli do útoku. Střely ze střední vzdálenosti pochytal Vyhnánek, případně domácí fotbalisté nemířili přesně. Nakonec jsme inkasovali tři minuty před koncem z rohového kopu, kdy jsme trestuhodně nepokryli domácího hráče,“ mrzelo Svobodu.
„Vzhledem k průběhu utkání je remíza asi spravedlivá. I když se nedokážu zbavit dojmu, že kdybychom proměnili jednu ze šancí na druhou branku, tak bychom zápas již dotáhli do vítězného konce. Škoda laciné branky v závěru zápasu. I tak jsem s výkonem hráčů spokojen,“ uzavřel Jakub Svoboda.