FK Brandýs n.L.ČÁSLAV
125_20240312_115337.jpg
719_20230423_092234.png

Fotbalisté Čáslavi přivezli z Brandýsa bod

Fotbalisté Čáslavi se v sobotu dopoledne vypravili do Brandýsa nad Labem. Na půdě tabulkového souseda rovněž ohroženého sestupem se fakticky hrálo o šest bodů.

Brandýs n/L – Čáslav 0:0

„Bod ze hřiště Brandýsa nad Labem je pro nás zlatý. Chtěli jsme se prezentovat diametrálně odlišným výkonem,“ hlesl po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „V prvním poločase jsme měli jen dvě příležitosti ke skórování. Ronovský v úvodu hlavičkoval těsně nad a krátce před poločasovou přestávkou po dlouhém autu zakončil z dobré pozice pouze do boční sítě. To ale bylo z naší strany vše, hráli jsme slušně jen posledních deset minut v prvním poločase,“ kroutil Svoboda hlavou. „Jen díky neschopnosti domácích, kteří třikrát nedokázali míč z malého vápna vměstnat mezi tři tyče, jsme neprohrávali,“ přiznal trenér Čáslavi.

„Místo toho, abychom ve druhém poločase navázali na zlepšený projev ze závěru prvního, tak jsme se jednoduchou hrou domácích dostali po soustavný tlak. Čelili jsme velkému množství rohových kopů a standardních situací, které jsme ale dokázali odvrátit. My jsme nebyli schopni delší úsek podržet míč, byli jsme zbrklí, technicky nekvalitní a to nás stálo enormní množství sil, které nám v závěru docházely. De facto jsme měli jen jednu šanci, kdy Slavík utekl po levé straně a jeho křižná střela skončila těsně mimo,“ popisoval Svoboda.

„V závěru zápasu nám domácí hráč zranil skluzem Hajníka, bohužel chvíli před tím jsme využili posledního střídání, takže jsme posledních deset minut museli dohrát o jednoho muže méně v poli. Naštěstí jsme domácí již do ničeho nepustili a pro nás si vezeme cenný bod,“ oddychl si trenér Čáslavi a pokračoval: „Z posledních osmi zápasů hrajeme pětkrát na domácí půdě. Musíme se dát zdravotně dohromady a zvládnout následující anglický týden na domácím stadionu,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Rozhodčí: Cihlář – Kastl, Schveinert. Žluté karty: Stross, Šmejkal – Vančura. Diváků: 70.

Brandýs: Karmazín – Malák, Dosoudil, Studecký, Stross (70. Baloun), Gebert, Prokop (48. Nykodým), Bárta, Folwarczny, Majer (84. Malák), Šmejkal. Trenér Petr Hejno.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů – Konvyka (66. Mach), Bašek, Vančura, Slavík – Chábera, Hejný (24. Dudla), Ronovský (85. Klepal). Trenér Jakub Svoboda.

Zdroj foto: 2x Nikol Kuncová.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!

FOTOGALERIE NIKOL KUNCOVÉ JE ZDE!