FK LETOHRADČÁSLAV
so 13. 5. 2023 17:00 @ Letohrad / tráva, Fortuna Divize C, 26. kolo
125_20240312_115337.jpg
757_20230515_105016.jpg

Fotbalisté Čáslavi přivezli z Letohradu bod, sahali ale po třech!

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zajížděli do dalekého Letohradu. Na půdě soupeře šlo Čáslavi prakticky o šest bodů. Hosté dvě třetiny utkání vedli, nakonec ale odjeli pouze s jedním bodem!

Letohrad – Čáslav 1:1 (0:1)

„Lepší vstup do zápasu jsme si nemohli přát. Hned v první minutě po kolmici Baška za obranu utekl po straně Slavík, míč dal před bránu Cháberovi, který vstřelil úvodní branku. Následných dvacet minut jsme proti zaskočeným domácím měli platonický tlak bez větší šance,“ popisoval úvod zápasu trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Domácí se ve druhé části prvního poločasu osmělili, jednou stříleli těsně mimo, podruhé únik domácího útočníka zastavil výborným zákrokem Vyhnánek.“

„Ve druhém dějství sice domácí opticky byli více v držení míče a hrálo se více na naší polovině, ovšem brankové příležitosti jsme zahazovali my. Za stavu jedna nula pro nás jsme mohli třikrát gólově odskočit. Hejného hlavička z blízkosti šla těsně nad. Po sklepnutí míče Hejného zakončoval Bašek uvnitř vápna na zadní tyč, ale domácí brankář jej vychytal. Třetí šanci měl Slavík, který zcela osamocen naváděl míč na hranici pokutového území, bohužel těsně minul levou tyč. Útokům domácích jsme pozorně odolávali až do 74. minuty, kdy po centru ze strany si naši dva hráči dávali při bránění přednost a domácí hráč nám z jedné uklidil míč do sítě,“ litoval trenér hostujícího celku.

„Zbraně jsme ale nesložili. Pár minut před koncem obral Bašek o míč domácího stopera Nágla a šel v úniku tři na dva na domácího brankáře, bohužel jeho přihrávku v pokutovém území na našeho osamoceného hráče vystihl vracející se obránce. Nakonec mohl rozhodnout Mráz, ale po standardní situaci ani nadvakrát nedotlačil míč do sítě,“ rekapituloval Svoboda.

„S ohledem na situaci v tabulce bereme zisk bodu jako ztrátu. Jeli jsme do Letohradu vyhrát. Byli jsme blízko, ale lacinou chybičkou v bránění jsme opět o body přišli. Spodek tabulky je ale nesmírně vyrovnaný. Pokusíme se do konce soutěže uhrát co nejvíce bodů a v konečném účtování uvidíme, jestli bude mít bod z Letohradu svoji váhu nebo ne,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 74. Hiller – 1. Chábera.

Rozhodčí: Klír – Papežík, Schmeiser. Žluté karty: Šponar, Štěpán – Vančura, Bašek. Diváků: 110.

Letohrad: Martinovský – Jiřánek, Macek, Lorenc, Šponar, Nágl, Štěpán, Kabourek, Faltus (63. Zbudil), Chládek (63. Šplíchal), Hiller (83. Kadlec). Trenér Aleš Majvald.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů, Peca (76. Kurka) – Vačura, Čuchal – Chábera (89. Vocel), Bašek, Slavík – Hejný (72. Ronovský). Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!