ČÁSLAVMFK Trutnov
ne 30. 4. 2023 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 24. kolo
125_20240312_115337.jpg
733_20230501_120936.jpg

Fotbalisté Čáslavi s Trutnovem body nezískali, soupeř rozhodl z pokutového kopu

Fotbalisté Čáslavi na začátku pro ně anglického týdne na domácím hřišti přivítali MFK Trutnov. Vyrovnaný zápas rozhodla penalta, kterou proti domácí celku odpískal v 70. minutě hlavní rozhodčí Fišer. Zoufale snažící se Čáslav pak v samotném závěru potrestali hosté z brejkové situace podruhé a o výsledku bylo rozhodnuto!

Čáslav – Trutnov 0:2 (0:0)

„Chtěli jsme tři body, nemáme ani jeden,“ hlesl po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda: „Uvědomovali jsme si sílu soupeře, věděli jsme, že kombinačně budou hosté dominovat, proto jsme se snažili využít spíše silového pojetí hry a standardních situací. Těch jsme v zápase měli spoustu, nicméně hosté je zkušeně uskákali a my jsme se prakticky nedostali k zakončení,“ mrzelo jej.

„I tak jsme v prvním poločase měli tři gólové příležitosti. Chábera šel ze strany sám na brankáře, těsně minul. Ten samý hráč pak přehodil gólmana, ale míč odskákal mimo tři tyče. Vančurův přímý kop z hranice šestnáctky zase pokryl brankář Hofírek,“ rekapituloval Svoboda a navázal: „Hosté hrozili z brejkových situací, dvakrát jsme měli štěstí.“

Na začátku druhého poločasu se na hřišti objevil útočník Dudla, který nahradil Hejného. Konyvka pak v poločase vystřídal Slavíka: „Chtěli jsme se ještě více dostat do ofenzívy, bohužel, opak byl pravdou. Ve druhém poločase jsme se k ohrožení branky soupeře vůbec nedostali. V předfinální fázi jsme si míč ukopli, nebo jsme centrovali za bránu, technicky jsme neřešili téměř nic dobře, je na nás deka,“ uvědomuje si Svoboda.

Zápas rozhodla 70. minuta, kdy hosté dostali výhodu pokutového kopu: „Co k tomu říct, podle videozáznamu je to hodně diskutabilní penalta, navíc dle hráčů pomezní rozhodčí hlavnímu řekl, že faul neviděl, ať své rozhodnutí zruší. Nestalo se tak,“ popisoval Svoboda a navázal: „Zlomový moment ale vidím v 38. minutě, kdy hostující brankář úmyslně zahrál rukou míč mimo pokutové území před Hejným, který by mohl střílet na odkrytou bránu, to je dle mého názoru jasná červená karta. Nedá se svítit, nechci si stěžovat, pouze popisuji zlomové momenty utkání, které se se jako pokaždé v této sezóně změní ve výhodu pro soupeře,“ kroutil Svoboda hlavou.

"Zároveň bych chtěl poděkovat naším mládežníkům, kteří klukům vytvořili bouřlivou kulisu. Jen škoda, že jsme je na oplátku nepotěšili nějakpou tou brankou," řekl trenér Čáslavi.

„Nic není ztraceného. Musíme se dát co nejrychleji zdravotně a psychicky dohromady. Hned ve středu na domácí půdě hrajeme s Vysokým Mýtem. Musíme urvat tři body a posunout se v tabulce mimo sestupové pozice,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 70. a 90. Horčička.

Rozhodčí: Fišer – Erlebach, Nymsa. Žluté karty: Vyhnánek, Mráz, Petrů – Hofírek, Slavík, Brejcha. Diváků: 250.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník (77. Čuchal), Mráz, Petrů (72. Bašek), Mach – Chábera (72. Kurka), Vančura, Schovanec, Slavík (46. Konyvka) – Ronovský, Hejný (46. Dudla). Trenér Jakub Svoboda.

Trutnov: Hofírek – Macek, Turner (87. Mařas), Blacar, Štěpánek (84. Čechovič), Knap, Trávníček, Slavík, Zieris, Horčička, Zezula (80. Brejcha). Trenér Vladimír Marks.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ JE ZDE!